UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 30.9.

Eurosport
10:15
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
11:00
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
12:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
12:45
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
13:30
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
14:45
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Venezuela - Saksa Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
17:00
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
18:00
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
19:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
19:40
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
19:45
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Jordania - Espanja, selostus Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
22:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
23:00
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
23:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)

Huomenna 1.10.

Eurosport
00:05
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
01:00
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Venezuela - Saksa Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
02:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
03:15
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
04:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport
05:30
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
07:00
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Venezuela - Saksa Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
08:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
09:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
10:15
Ratsastus: Los Angeles Masters Los Angeles, Yhdysvallat
Jälkilähetys
Eurosport
11:30
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
Superpole selostus Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport
12:15
Mäkihyppy: Kesä GP Chaikovsky, Venäjä
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
13:15
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
HS94 miehet, selostus: Hannu Lepistö ja Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
15:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
16:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
16:45
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:15
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
19:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
19:40
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
19:45
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
21:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport
22:15
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
23:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)

Sunnuntai 2.10.

Eurosport
00:00
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
HS94 miehet, selostus: Hannu Lepistö ja Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
01:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport
02:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
03:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
04:00
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
HS94 miehet, selostus: Hannu Lepistö ja Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
05:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
06:30
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
08:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
08:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Venezuela - Saksa Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
11:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
Superpole selostus Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport
11:30
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
12:15
Supersport: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport
13:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:15
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
14:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport
15:00
Autourheilu: Blancpain GT Series Barcelona, Espanja
Selostus Eero Simojoki (Suora)
Eurosport
16:15
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
16:45
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Selostus: Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Hevosurheilu: Prix de l'Arc de Triomphe, Chantilly, Ranska
Jälkilähetys
Eurosport
18:45
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
19:15
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö Selostus: Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport
19:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:00
Speedway: EM-sarja Pardubice, Tsekki
Selostus Jýri Palomäki (Suora)
Eurosport
23:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
23:30
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Selostus: Christian Selin (Uusinta)

Maanantai 3.10.

Eurosport
00:10
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:15
Ratsastus: Los Angeles Masters Los Angeles, Yhdysvallat
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Suora)
Eurosport
02:30
Mäkihyppy: Kesä GP Klingenthal, Saksa
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
03:30
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö Selostus: Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport
04:00
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros Orlando City SC (Yhdysvallat) - Montreal Impact (Kanada) (Uusinta)
Eurosport
05:30
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros New York Red Bulls (Yhdysvallat) - Philadelphia Union (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport
07:00
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
08:15
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Selostus: Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jousiammunta: maailmancup, Odense, Tanska
Kohokohdat
Eurosport
10:30
Pöytätennis: Miesten maailmancup, Saksa
Uusinta
Eurosport
12:30
Snooker: European Masters, Bukarest, Romania
Uusinta
Eurosport
13:00
Snooker: European Masters, Bukarest, Romania
Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:45
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Espanja - Uusi-Seelanti Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
18:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
18:15
Ratsastus: Horse Excellence
Makasiiniohjelma
Eurosport
18:45
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Saksa - Kanada Selostus Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
20:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)