UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Eurosport 2 Sunnuntai 20.8.

05:00
Pyöräily: Tour de l'Avenir Ranska
2. etappi Inzinzac-Lochrist - Bignan 132 km (Uusinta)

Kello 6:00

06:00
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
1. etappi Aika-ajo - Nimes-Nimes 13.8 km (Uusinta)
07:00
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Uusinta)
09:00
Pyöräily: Tour de l'Avenir Ranska
2. etappi Inzinzac-Lochrist - Bignan 132 km (Uusinta)
09:30
Uimahypyt: Universiadit Taipei, Taiwan
Naisten metrin ponnahduslaudan loppukilpailu (Suora lähetys)
10:15
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
1. etappi Aika-ajo - Nimes-Nimes 13.8 km (Uusinta)
11:00
Uimahypyt: Universiadit Taipei, Taiwan
Finaalit 10m Synkronisoidut Uimahypyt Miehet (Suora lähetys)

Kello 12:00

12:00
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Pohjois-Irlanti
Välierät (Uusinta)
13:30
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Wolfsburg (Saksa) - Borussia Dortmund (Saksa) (Uusinta)
15:00
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Schalke 04 (Saksa) - Leipzig (Saksa) (Uusinta)
16:15
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Freiburg (Saksa) - Eintracht Frankfurt (Saksa). Suora lähetys. (Suora lähetys)

Kello 18:00

18:30
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Wolfsburg (Saksa) - Borussia Dortmund (Saksa) (Uusinta)
19:00
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Mönchengladbach (Saksa) - FC Köln (Saksa). Suora lähetys. (Suora lähetys)

Kello 21:00

21:00
Motocross: MM-sarja Uddevalla, Ruotsi
MXGP - 2. lähtö (Uusinta)
22:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
22:10
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
22:15
Muut lajit: Opiskelijaurheilijan tarina
Uusinta
22:20
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
1. päivä (Jälkilähetys)

Kello 24:00

00:00
Telinevoimistelu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Miesten joukkueiden finaali (Jälkilähetys)
01:00
Jalkapallo: Major League Soccer
25. kierros New York City FC (Yhdysvallat) - New England Revolution (Yhdysvallat) (Suora lähetys)
03:10
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
03:15
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
2. etappi Nime - Narbonne 201 km (Uusinta)
04:00
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Uusinta)