UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 28.7.

Eurosport 2
10:15
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Ukraina (Uusinta)
Eurosport 2
15:30
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
17:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
17:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
18:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
20:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)

Huomenna 29.7.

Eurosport 2
00:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
01:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
03:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
09:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
09:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
10:15
Autourheilu: Porsche Supercup Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
12:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport 2
13:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
14:00
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
15:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
16:15
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
17:15
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
19:15
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport 2
19:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
18. kierros Hawthorn Hawks (Australia) - Sydney Swans (Australia) (Uusinta)

Keskiviikko 30.7.

Eurosport 2
00:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Jälkilähetys)
Eurosport 2
01:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
01:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
06:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
18. kierros Hawthorn Hawks (Australia) - Sydney Swans (Australia) (Uusinta)
Eurosport 2
08:15
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
09:15
Autourheilu: Porsche Supercup Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
11:45
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
12:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
13:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
14:45
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport 2
15:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
17:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
18:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
19:00
Jalkapallo: *
Suora
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
22:30
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
23:30
Nyrkkeily: WBA, Saksa
Uusinta

Torstai 31.7.

Eurosport 2
01:00
Jalkapallo: *
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
05:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Jalkapallo: *
Uusinta
Eurosport 2
08:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Autourheilu: Porsche Supercup Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
12:45
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
13:15
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
15:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
16:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
16:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
17:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)