UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 6.7.

Eurosport 2
06:30
Ohjelma vahvistetaan myöhemmin.
Uusinta
Eurosport 2
07:45
Motocross: MM-sarja Uddevalla, Ruotsi
Uusinta
Eurosport 2
08:15
Telinevoimistelu: Universiadit Kazan, Venäjä
Suora
Eurosport 2
10:45
Soutu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Jälkilähetys
Eurosport 2
12:00
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
._._. : Kanada - Venäjä (Jälkilähetys)
Eurosport 2
12:58
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
3. kierros (Suora)
Eurosport 2
15:30
Telinevoimistelu: Universiadit Kazan, Venäjä
Suora
Eurosport 2
16:30
Uimahypyt: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
17:30
Ohjelma vahvistetaan myöhemmin.
Uusinta
Eurosport 2
19:02
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
3. etappi: Anvers - Huy Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Ohjelma vahvistetaan myöhemmin.
Uusinta
Eurosport 2
23:27
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Itävalta - Ranska (Uusinta)

Huomenna 7.7.

Eurosport 2
00:59
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Pöytätennis: Super Series, Etelä-Korea
Uusinta
Eurosport 2
03:30
Motocross: MM-sarja Uddevalla, Ruotsi
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
3. etappi: Anvers - Huy Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Soutu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Uusinta
Eurosport 2
07:45
Uimahypyt: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
09:30
Uimahypyt: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Finaali 10m Sykronisoidut Miehet (Suora)
Eurosport 2
11:00
Ohjelma vahvistetaan myöhemmin.
Uusinta
Eurosport 2
12:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
13:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. kierros (Suora)
Eurosport 2
15:30
Soutu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Jälkilähetys
Eurosport 2
16:30
Yleisurheilu: Greene Light
Maurice Greene kertoo totuuksia yleisurheilusta. (Uusinta)
Eurosport 2
16:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Itävalta - Ranska (Uusinta)
Eurosport 2
18:15
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Alankomaat - Venäjä (Suora)
Eurosport 2
20:30
Vahvistetaan myöhemmin
Suora
Eurosport 2
22:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
4. etappi: Seraing - Cambrai Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Jälkilähetys)

Keskiviikko 8.7.

Eurosport 2
00:00
Ohjelma vahvistetaan myöhemmin.
Uusinta
Eurosport 2
01:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
4. etappi: Seraing - Cambrai Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
06:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Saksa - Espanja (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
09:00
Autourheilu: Porsche Supercup Silverstone, Iso-Britannia
Uusinta
Eurosport 2
09:30
Autourheilu: Blancpain GT Series Moskova, Venäjä
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Uimahypyt: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
._._. (Suora)
Eurosport 2
11:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
12:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
5. kierros (Suora)
Eurosport 2
14:30
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Puolivälierät: (Suora)
Eurosport 2
16:00
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
._._. : (Jälkilähetys)
Eurosport 2
17:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Saksa - Espanja (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Ohjelma vahvistetaan myöhemmin.
Uusinta
Eurosport 2
20:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
5. etappi: Arras - Amiens Metropole Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Saksa - Espanja (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Yleisurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
._._. (Uusinta)

Torstai 9.7.

Eurosport 2
00:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
01:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
5. etappi: Arras - Amiens Metropole Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
5. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Saksa - Espanja (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
5. etappi: Arras - Amiens Metropole Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
06:30
Yleisurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
5. etappi: Arras - Amiens Metropole Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Alankomaat - Venäjä (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Puolivälierät: (Jälkilähetys)
Eurosport 2
11:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
12:00
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Puolivälierät: (Suora)
Eurosport 2
14:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
Loppukilpailut (Suora)
Eurosport 2
15:30
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Välierät: (Suora tai osittain jälkilähetys)
Eurosport 2
16:30
Yleisurheilu: Euroopan alle-23 Mestaruuskisat, Tallinna, Viro
Suora
Eurosport 2
20:00
Rantafutis: MM-kisat , Portugali
Lohkovaihe Sveitsi - Oman (Suora)
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
6. etappi: Abbeville - Le Havre Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
22:30
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Välierät: (Uusinta)
Eurosport 2
23:30
Yleisurheilu: Greene Light
Maurice Greene kertoo totuuksia yleisurheilusta. (Uusinta)
Eurosport 2
23:45
Yleisurheilu: Euroopan alle-23 Mestaruuskisat, Tallinna, Viro
Uusinta

Perjantai 10.7.

Eurosport 2
01:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
Loppukilpailut (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Yleisurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
6. etappi: Abbeville - Le Havre Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
06:30
Yleisurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
6. etappi: Abbeville - Le Havre Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Kreikka
Lohkovaihe Ukraina - Ranska (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Välierät: (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Pyöräily: Tour de France, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
12:00
Lentopallo: Universiadit Kazan, Venäjä
Miesten välierät: (Suora)