UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 20.12.

Eurosport 2
19:30
Jalkapallo: Bundesliiga
17. kierros Wolfsburg (Saksa) - FC Köln (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
21:30
Jalkapallo: Seurajoukkueiden MM-turnaus
Finaali Real Madrid (Espanja) (Suora)
Eurosport 2
23:30
Jalkapallo: Seurajoukkueiden MM-turnaus
Pronssiottelu (Jälkilähetys)

Huomenna 21.12.

Eurosport 2
00:00
Jalkapallo: Intian Superliiga
Finaali Kerala Blasters FC (Intia ) - Atletico de Kolkata (Intia ) (Uusinta)
Eurosport 2
01:00
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten takaa-ajo (Uusinta)
Eurosport 2
01:30
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Miesten takaa-ajo (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Jalkapallo: Seurajoukkueiden MM-turnaus
Finaali Real Madrid (Espanja) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Kamppailu-urheilu: King of Kings, Gdansk, Puola
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Lumilautailu: FIS maailmancup Istanbul, Turkki
Big Air (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Alppihiihto: maailmancup Val d'Isere, Ranska
Naiset, syöksylasku (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Alppihiihto: maailmancup Val Gardena, Italia
Miehet, super-G (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
10:15
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 (Uusinta)
Eurosport 2
11:15
Alppihiihto: maailmancup Val d'Isere, Ranska
Naiset, super-G (Suora)
Eurosport 2
12:45
Yhdistetty: maailmancup Ramsau, Itävalta
HS 96 (Suora)
Eurosport 2
13:30
Maastohiihto: maailmancup Davos, Sveitsi
Naisten ja miesten vapaan tyylin sprintit (Suora)
Eurosport 2
15:15
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten yhteislähtö (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
16:15
Jalkapallo: Bundesliiga
17. kierros Hertha Berlin (Saksa) - Hoffenheim (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
18:30
Jalkapallo: Bundesliiga
17. kierros Freiburg (Saksa) - Hannover 96 (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
20:30
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Kohokohdat
Eurosport 2
21:30
Alppihiihto: maailmancup Alta Badia, Italia
Miehet, suurpujottelu, 2. lasku (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Alppihiihto: maailmancup Val d'Isere, Ranska
Naiset, super-G (Uusinta)
Eurosport 2
23:45
Autourheilu: Race of Champions , Barbados
Makasiiniohjelma

Maanantai 22.12.

Eurosport 2
00:15
Autourheilu: Race of Champions , Barbados
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
00:45
Kamppailu-urheilu: King of Kings, Gdansk, Puola
Uusinta
Eurosport 2
02:30
Jalkapallo: Bundesliiga
17. kierros Werder Bremen (Saksa) - Dortmund (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
05:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
08:00
Alppihiihto: maailmancup Lake Louise, Kanada
Miehet, syöksylasku (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Lumilautailu: FIS maailmancup Montafon, Itävalta
Joukkueiden paripujottelu (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten yhteislähtö (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Miesten yhteislähtö (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Jalkapallo: Bundesliiga
17. kierros Werder Bremen (Saksa) - Dortmund (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Jalkapallo: Seurajoukkueiden MM-turnaus
Finaali Real Madrid (Espanja) (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Snooker: International Championship Chengdu, Kiina
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
18:00
Snooker: Euroopan kiertue , Saksa
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Snooker: UK Championship York, Iso-Britannia
Loppukilpailut (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
21:15
Jalkapallo: 2. Bundesliiga
19. kierros Leipzig (Saksa) - TSV 1860 Munchen (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
23:15
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
23:30
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Makasiiniohjelma)

Tiistai 23.12.

Eurosport 2
00:00
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
01:00
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
02:45
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
03:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
05:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
08:00
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
08:45
Alppihiihto: maailmancup Lake Louise, Kanada
Miehet, super-G (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Mäkihyppy: maailmancup Kuusamo, Suomi
Miehet henkilökohtainen (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Pyöräily: Milano - San Remo, Italia
Uusinta
Eurosport 2
12:00
Pyöräily: Ronde van Vlaanderen - Tour of Flanders, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
13:30
Pyöräily: Paris-Roubaix, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
14:45
Pyöräily: Liege-Bastogne-Liege, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
16:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
18:00
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
Stage 21 Time Trial Santiago de Compostela - Santiago de Compostela (Uusinta)
Eurosport 2
20:00
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport 2
20:15
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Uusinta
Eurosport 2
21:15
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
21:45
Taitoluistelu: Grand Prix - Grand Prix Finaali, Espanja
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
23:15
Kamppailu-urheilu: King of Kings, Gdansk, Puola
Uusinta

Keskiviikko 24.12.

Eurosport 2
01:00
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
03:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
05:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
08:00
Alppihiihto: maailmancup Beaver Creek, Yhdysvallat
Miehet, super-G (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Maastohiihto: maailmancup Davos, Sveitsi
Naisten ja miesten vapaan tyylin sprintit (Uusinta)