UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 28.7.

Eurosport 2
07:02
Jalkapallo: Puolan Ekstraklasa
2. kierros Gornik Leczna (Puola ) - Gornik Zabrze (Puola ) (Uusinta)
Eurosport 2
08:02
Jalkapallo: Major League Soccer
21. kierros New York City FC (Yhdysvallat) - Orlando City SC (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
09:15
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
09:46
Motocross
Uusinta
Eurosport 2
10:06
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
10:50
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
11:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
12:28
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Israel
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
13:59
Jalkapallo: Major League Soccer
21. kierros New York City FC (Yhdysvallat) - Orlando City SC (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
14:59
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
15:58
Jalkapallo: Puolan Ekstraklasa
2. kierros Gornik Leczna (Puola ) - Gornik Zabrze (Puola ) (Uusinta)
Eurosport 2
17:32
Jalkapallo: Major League Soccer
21. kierros New York City FC (Yhdysvallat) - Orlando City SC (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
19:03
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
20:05
Vahvistetaan myöhemmin
Suora
Eurosport 2
21:53
Motocross
Uusinta
Eurosport 2
22:15
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
23:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Jälkilähetys)
Eurosport 2
23:59
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Israel
Finaali (Uusinta)

Huomenna 29.7.

Eurosport 2
01:20
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
02:16
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
02:28
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
02:59
Motocross
Uusinta
Eurosport 2
03:21
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
05:45
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
06:45
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
07:15
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Israel
Finaali (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Autourheilu: Porsche Supercup Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Moottoripyöräily: Pit Stop
Uusinta
Eurosport 2
11:30
Jalkapallo: Major League Soccer
21. kierros New York City FC (Yhdysvallat) - Orlando City SC (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Speedway: EM-sarja , Ruotsi
Uusinta
Eurosport 2
14:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Suora)
Eurosport 2
17:45
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
19:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
20:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Jalkapallo: Puolan Ekstraklasa
2. kierros Gornik Leczna (Puola ) - Gornik Zabrze (Puola ) (Uusinta)
Eurosport 2
22:30
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)

Torstai 30.7.

Eurosport 2
00:00
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Suora)
Eurosport 2
06:15
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Uusinta)
Eurosport 2
11:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Muut lajit: Urheilun sisäpiiri
Tour de France (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
14:30
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
17:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
18:00
Muut lajit: Urheilun sisäpiiri
Tour de France (Uusinta)
Eurosport 2
18:30
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Uusinta)
Eurosport 2
20:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
21:30
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Freestyle motocross: Night of the Jumps ,
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
23:00
Speedway: EM-sarja , Ruotsi
Uusinta

Perjantai 31.7.

Eurosport 2
00:30
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Freestyle motocross: Night of the Jumps ,
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Snooker: Australian Goldfields Open Bendigo, Australia
Uusinta
Eurosport 2
07:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Snooker: Euroopan kiertue Riika, Latvia
1. päivä (Suora)
Eurosport 2
19:00
Jalkapallo: Puolan Ekstraklasa
3. kierros Piast Gliwice (Puola ) - Gornik Zabrze (Puola ) (Suora)
Eurosport 2
21:00
Snooker: Euroopan kiertue Riika, Latvia
1. päivä (Suora)
Eurosport 2
23:00
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Uusinta)

Lauantai 1.8.

Eurosport 2
00:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
01:00
Freestyle motocross: Night of the Jumps ,
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Snooker: Euroopan kiertue Riika, Latvia
1. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Speedway: EM-sarja , Ruotsi
Uusinta
Eurosport 2
05:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
Parhaat palat : Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 joukkuemäki (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Jalkapallo: Major League Soccer
Major League Soccer All Star -ottelu MLS All stars (Yhdysvallat) - Tottenham Hotspurs (Englanti ) (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Jalkapallo: Puolan Ekstraklasa
3. kierros Piast Gliwice (Puola ) - Gornik Zabrze (Puola ) (Uusinta)