UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 22.10.

Eurosport 2
08:29
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Autourheilu: F3 EM-sarja Hockenheim, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
10:27
Autourheilu: Blancpain GT Series Zolder, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
10:55
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Nymburk (Tsekki ) - Oldenburg (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:06
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
15:23
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
15:40
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
16:43
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
17:13
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
18:24
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
18:42
Moottoriurheilu: GT Academy Masterclass
Uusinta
Eurosport 2
18:57
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Lokomotiv Kuban (Venäjä ) - Ventspils (Latvia) (Suora)
Eurosport 2
20:45
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Suora
Eurosport 2
23:44
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Uusinta)

Huomenna 23.10.

Eurosport 2
00:18
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Uusinta)
Eurosport 2
01:13
Snooker: International Masters Shanghai, Kiina
Finaali Selostus: Eurosportilla Aki Kauppinen. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (Uusinta)
Eurosport 2
02:36
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Lokomotiv Kuban (Venäjä ) - Ventspils (Latvia) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Lokomotiv Kuban (Venäjä ) - Ventspils (Latvia) (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Uusinta
Eurosport 2
12:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Moottoriurheilu: GT Academy Masterclass
Uusinta
Eurosport 2
14:15
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
17:00
Mäkihyppy: Kesä GP Klingenthal, Saksa
HS 140 (Uusinta)
Eurosport 2
18:30
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
20:15
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Suora
Eurosport 2
23:45
Kädenvääntö: PAL / NAL,
Makasiiniohjelma

Perjantai 24.10.

Eurosport 2
00:15
Extremeurheilu: Dew tour Portland, Yhdysvallat
._._. (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
01:15
Vahvin mies: Mestarien liiga,
Uusinta
Eurosport 2
02:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Nymburk (Tsekki ) - Oldenburg (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat
Minnesota (Yhdysvallat) - Purdue (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Extremeurheilu: Dew tour Portland, Yhdysvallat
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat
Minnesota (Yhdysvallat) - Purdue (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Jalkapallo: Bundesliiga
8. kierros Bayern München (Saksa) - Werder Bremen (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Talvilajit: Ski Pass
Uusinta
Eurosport 2
14:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
15:15
Extremeurheilu: Dew tour Portland, Yhdysvallat
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
16:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
16:30
Jalkapallo: Intian Superliiga
Kolmas kierros Mumbai City FC (Intia ) - NorthEast United FC (Intia ) (Suora)
Eurosport 2
18:30
Talvilajit: Ski Pass
Uusinta
Eurosport 2
18:45
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
20:00
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Uusinta
Eurosport 2
21:00
Jalkapallo: Bundesliigakierroksen ennakkomakasiini
Jälkilähetys
Eurosport 2
21:30
Jalkapallo: Bundesliiga
9. kierros Werder Bremen (Saksa) - FC Köln (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
23:30
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)

Lauantai 25.10.

Eurosport 2
01:30
Jalkapallo: Intian Superliiga
Kolmas kierros Mumbai City FC (Intia ) - NorthEast United FC (Intia ) (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Jalkapallo: Bundesliiga
9. kierros Werder Bremen (Saksa) - FC Köln (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Nyrkkeily: Titteliottelu
C. Kennedy (Iso-Britannia) - v. vahvistetaan (Iso-Britannia) Wales (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Vahvin mies: Mestarien liiga,
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Ralli: ERC-sarja, Sveitsi
Uusinta
Eurosport 2
09:00
Pyöräily: Saitama Criterium, Japani
Suora
Eurosport 2
10:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Suzuka, Japani
Karsinta (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Alppihiihto: maailmancup Soelden, Itävalta
Naiset, suurpujottelu, 1. lasku (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Talvilajit: Ski Pass
Uusinta
Eurosport 2
12:45
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:30
Pyöräily: Saitama Criterium, Japani
Uusinta
Eurosport 2
15:30
Jalkapallo: Bundesliiga
9. kierros Werder Bremen (Saksa) - FC Köln (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
16:15
Jalkapallo: Bundesliiga
9. kierros Dortmund (Saksa) - Hannover 96 (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
18:30
Jalkapallo: Bundesliiga
Puoliaikaspektaakkeli (Kohokohdat)
Eurosport 2
19:30
Jalkapallo: Bundesliiga
9. kierros Bayer Leverkusen (Saksa) - Schalke 04 (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
21:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Suora
Eurosport 2
23:45
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat
Wisconsin (Yhdysvallat) - Maryland (Yhdysvallat) (Jälkilähetys)

Sunnuntai 26.10.

Eurosport 2
01:45
Jalkapallo: Bundesliiga
9. kierros Dortmund (Saksa) - Hannover 96 (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Pöytätennis: Miesten maailmancup, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport 2
07:00
Pöytätennis: Miesten maailmancup, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
08:00
Alppihiihto: maailmancup Soelden, Itävalta
Naiset, suurpujottelu, 2. lasku (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Ralli: ERC-sarja, Sveitsi
Uusinta