UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 25.4.

Eurosport
09:30
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport
10:15
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Selostus: Kristian Lindfors (Uusinta)
Eurosport
11:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
6. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
7. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport
15:45
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Selostus: Kristian Lindfors (Uusinta)
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
7. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
7. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Jälkilähetys)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
7. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Huomenna 26.4.

Eurosport
00:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
09:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
10:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
7. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
8. kierros Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
15:30
Autourheilu: World Series by Renault, Espanja
1. lähtö Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
16:30
Jalkapallo: Bundesliiga
32. kierros Wolfsburg (Saksa) - Freiburg (Saksa) (Suora)
Eurosport
18:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
8. kierros (Suora)
Eurosport
19:30
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Finaali Selostus: Kristian Lindfors (Suora)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
8. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)

Sunnuntai 27.4.

Eurosport
00:00
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Finaali Selostus: Kristian Lindfors (Uusinta)
Eurosport
01:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
8. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
09:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
8. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
10:15
Ratsastus: Global Champions Tour Antwerpen, Belgia
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
11:30
Superbike: MM-sarja Assen, Alankomaat
1. kierros Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport
12:30
Supersport: MM-sarja Assen, Alankomaat
Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport
13:15
Pyöräily: Fleche Wallonne, Belgia
Uusinta
Eurosport
13:30
Pyöräily: Liege-Bastogne-Liege, Belgia
Suora
Eurosport
14:00
Superbike: MM-sarja Assen, Alankomaat
2.kierros Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Liege-Bastogne-Liege, Belgia
Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
9. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
9. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Jälkilähetys)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
9. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)

Maanantai 28.4.

Eurosport
00:00
Pyöräily: Turkin Ympäriajo
Etappi 1 Selostus: Peter Selin (Jälkilähetys)
Eurosport
01:00
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:15
Autourheilu: World Series by Renault, Espanja
Toinen kilpailu (Jälkilähetys)
Eurosport
01:45
Superbike: MM-sarja Assen, Alankomaat
2.kierros Selostus: Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport
09:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
09:45
Superbike: MM-sarja Assen, Alankomaat
2.kierros Selostus: Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport
10:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
9. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Pyöräily: Liege-Bastogne-Liege, Belgia
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
13:30
Pyöräily: Turkin Ympäriajo
Etappi 2 Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
15:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
10. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
18:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
18:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! Selostus: Kristian Lindfors ja Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
19:15
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
10. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
10. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Tiistai 29.4.

Eurosport
00:00
Ratsastus: Horse Racing Time
Sydney . Ohjelmasarjassa tutustutaan maailman suurimpiin laukkakilpailuihin. Selostus: Kristian Lindfors (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:15
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport
01:00
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Finaali Selostus: Kristian Lindfors (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport
10:15
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
10. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Turkin Ympäriajo
Etappi 3 Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport
20:15
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Keskiviikko 30.4.

Eurosport
00:00
Autourheilu: World Series by Renault, Espanja
Kooste (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:30
Motocross: MM-sarja Bulgaria
Kooste Selostus: Christian Selin (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:00
Autourheilu: F3 EM-sarja Silverstone, Iso-Britannia
Kooste Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:30
Ralli: Dakar Series, Buenos Aires, Argentiina
Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
09:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
10:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Turkin Ympäriajo
Etappi 4 Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Tennis: Mats Point
Tennismakasiinin asiantuntijana toimii 7-kertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander. Wilanderin johdolla pääsemme tutustumaan tenniksen maailmaan kulissien takana. Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Torstai 1.5.

Eurosport
00:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
09:30
Autourheilu: World Series by Renault, Espanja
Kooste (Uusinta)
Eurosport
10:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
10:35
Pyöräily: Liege-Bastogne-Liege, Belgia
Uusinta
Eurosport
12:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:00
Ratsastus: Horse Racing Time
Sydney . Ohjelmasarjassa tutustutaan maailman suurimpiin laukkakilpailuihin. (Uusinta)
Eurosport
13:15
Tennis: Mats Point
Tennismakasiinin asiantuntijana toimii 7-kertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander. Wilanderin johdolla pääsemme tutustumaan tenniksen maailmaan kulissien takana. (Uusinta)
Eurosport
13:45
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Puolivälierät (Uusinta)
Eurosport
15:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Välierät Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
18:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta