UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 26.7.

Eurosport
09:32
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
19. etappi: Maubourguet val dAdour-Bergerac Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:24
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
11:03
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Ukraina Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
12:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
4. päivä Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
13:33
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
19. etappi: Maubourguet val dAdour-Bergerac Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
14:50
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
15:08
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
20. etappi - aika-ajo: Bergerac-Perigueux Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:48
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (Suora)
Eurosport
19:44
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
21:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
22:00
Ratsastus: Global Champions Tour Chantilly, Ranska
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
23:38
Muut lajit: WATTS
Uusinta

Huomenna 27.7.

Eurosport
00:04
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
20. etappi - aika-ajo: Bergerac-Perigueux Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
01:48
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
02:04
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
09:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
10:00
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
1. lähtö (Jälkilähetys)
Eurosport
10:30
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
2. lähtö Selostus: Henri Karjalainen (Suora)
Eurosport
11:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
12:45
Autourheilu: Porsche Supercup Budapest, Unkari
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
13:30
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
13:45
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
20. etappi - aika-ajo: Bergerac-Perigueux Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
14:45
Pyöräily: La course by le Tour de France , Ranska
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
16:00
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
16:15
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
21:00
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
21:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
21:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (Uusinta)
Eurosport
22:30
Nyrkkeily: WBC-finaali, KINSHASA , Kongon demokraattinen tasavalta
Uusinta
Eurosport
23:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:45
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Maanantai 28.7.

Eurosport
01:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
01:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
02:15
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:45
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Jälkilähetys
Eurosport
12:30
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Finaali (Jälkilähetys)
Eurosport
13:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
15:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
15:45
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Suora)
Eurosport
18:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
21:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Suora)

Tiistai 29.7.

Eurosport
00:00
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
00:15
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
02:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
12:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
12:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport
13:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Uusinta)
Eurosport
15:45
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Suora)
Eurosport
18:45
Pyöräily: LeMond of Cycling
Selostus: Peter Selin (Makasiiniohjelma)
Eurosport
19:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
20:45
Nyrkkeily: WBA, Saksa
Makasiiniohjelma
Eurosport
22:45
Pyöräily: Home of Cycling -pyöräilymakasiini
10. jakso Ohjelmassa Eurosportin ruotsalainen pyöräilyselostaja Roberto Vacchi käy vieraidensa kanssa pieteetillä läpi pyöräilyn eittämättä hienoa maailmaa! (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Selostus: Christian Selin (Makasiiniohjelma)

Keskiviikko 30.7.

Eurosport
00:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Makasiiniohjelma
Eurosport
00:55
Moottoriurheilu: Tuesday Night Speed Date
Makasiiniohjelma
Eurosport
01:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport
02:15
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport
10:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
11:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
12:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
14:15
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport
15:15
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Suora)
Eurosport
18:30
Paini: Golden Grand Prix, Baku, Azerbaidžan
Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
19:35
Muut lajit: Wednesday Selection
Makasiiniohjelma
Eurosport
19:40
Ratsastus: World Dressage M Falsterbo, Ruotsi
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:40
Ratsastus: Riders Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset ratsastuksen maailmasta! Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:45
Muut lajit: Lucia's Selection
Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:50
Golf: U.S. P.G.A. Tour - RBC Canadian Open
Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:50
Golf: Golf Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset golf-maailmasta! Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:55
Purjehdus: Yacht Club
Viikon kohokohdat purjehduksen joskus tuulisestakin maailmasta! Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:05
Muut lajit: Wednesday Selection
Makasiiniohjelma
Eurosport
22:10
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta