UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 21.8.

Eurosport
13:15
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
14:30
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
16:00
Pyöräily: Pro Cycling Challenge Yhdysvallat
3. etappi Selostus: Peter Selin (Jälkilähetys)
Eurosport
16:53
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Miehet 3m uimahypyt Selostus: Henry Järvinen (Suora)
Eurosport
18:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
3. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
18:50
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
4. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Suora)
Eurosport
21:01
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. Selostus: Henry Järvinen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:34
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)
Eurosport
22:40
Pyöräily: LeMond of Cycling
Selostus: Christian Selin (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:00
Pyöräily: Pro Cycling Challenge Yhdysvallat
4. etappi Selostus: Christian Selin (Suora)

Huomenna 22.8.

Eurosport
01:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
4. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
02:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Uusinta
Eurosport
09:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
4. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
10:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
5. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Suora)
Eurosport
13:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
4. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
14:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Uusinta
Eurosport
15:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Naisten 10m kerroshypyt Selostus: Henry Järvinen (Suora)
Eurosport
16:00
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport
16:15
Pyöräily: Pro Cycling Challenge Yhdysvallat
4. etappi Selostus: Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
17:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Miehet 3m parihypyt Selostus: Henry Järvinen (Suora)
Eurosport
18:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
4. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
18:45
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
5. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Suora)
Eurosport
21:00
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Bayern München (Saksa) - Wolfsburg (Saksa) (Suora)

Lauantai 23.8.

Eurosport
00:00
Pyöräily: Pro Cycling Challenge Yhdysvallat
5. etappi Selostus: Christian Selin (Suora)
Eurosport
01:00
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport
01:15
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
5. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
02:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Miehet 3m parihypyt Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
09:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
5. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
10:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Suora
Eurosport
12:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Uusinta
Eurosport
12:30
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani
HS 131 (Suora)
Eurosport
14:15
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport
14:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Naisten 10m kerroshypyt Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
15:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Miehet 10m kerroshypyt Selostus: Henry Järvinen (Suora)
Eurosport
16:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
5. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
16:45
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
6. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Suora)
Eurosport
19:00
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. (Uusinta)
Eurosport
19:30
Jalkapallo: Bundesliiga
1. kierros Dortmund (Saksa) - Bayer Leverkusen (Saksa) (Suora)
Eurosport
21:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
1. etappi - joukkueaika-ajo Jerez de la Frontera - Jerez de la Frontera (Suora)
Eurosport
22:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Naisten 3m parihypyt Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
23:00
Pyöräily: Pro Cycling Challenge Yhdysvallat
6. etappi Selostus: Christian Selin (Suora)

Sunnuntai 24.8.

Eurosport
01:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
6. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
02:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Miehet 10m kerroshypyt Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
09:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
6. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
10:30
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
7. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Suora)
Eurosport
12:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
12:45
Autourheilu: Porsche Supercup Spa-Francorchamps, Belgia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
13:30
Autourheilu: Blancpain GT Series Orechova Poton, Slovakia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
14:45
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
6. päivä Selostus: Tommy Rundgren ja Jani Sievinen (Uusinta)
Eurosport
15:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
1. etappi - joukkueaika-ajo Jerez de la Frontera - Jerez de la Frontera Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
16:30
Pyöräily: Vattenfall Cyclassics, Saksa
Selostus: Christian Selin (Suora)
Eurosport
17:45
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
2. etappi Algeciras - San Fernando Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:45
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Naisten 3m parihypyt Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
19:00
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Suora
Eurosport
20:15
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Jälkilähetys
Eurosport
21:00
Snooker: Euroopan kiertue , Saksa
Finaali Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
22:45
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Pronssiottelu Selostus: Tapio Furuholm (Suora)

Maanantai 25.8.

Eurosport
01:00
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:15
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Finaali Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
2. etappi Algeciras - San Fernando Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
10:45
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Finaali Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
12:15
Uintiurheilu: EM-kisat Berliini, Saksa
Uusinta
Eurosport
13:45
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
14:45
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
15:00
Pyöräily: Pro Cycling Challenge Yhdysvallat
7. etappi Selostus: Peter Selin (Jälkilähetys)
Eurosport
16:00
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
2. etappi Algeciras - San Fernando Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
17:00
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
3. etappi Cadiz - Arcos de la Frontera Selostus: Peter Selin ja Sari Saarelainen (Suora)
Eurosport
18:45
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Suora)
Eurosport
22:00
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Suora)
Eurosport
22:05
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Suora)

Tiistai 26.8.

Eurosport
02:00
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Suora)
Eurosport
02:05
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Suora)
Eurosport
04:00
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Suora)
Eurosport
06:00
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Suora tai osittain jälkilähetys)
Eurosport
08:00
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
3. etappi Cadiz - Arcos de la Frontera Selostus: Peter Selin ja Sari Saarelainen (Uusinta)
Eurosport
10:30
Tennis: US Open - Yhdysvaltain avoimet, New York
1. kierros (Uusinta)
Eurosport
14:00
Ratsastus: MM-kisat Ranska
Kouluratsastus Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
14:30
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Finaali Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)