UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 20.1.

Eurosport
15:15
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Suora)
Eurosport
15:30
Ampumahiihto
Miesten normaalimatkan kilpailu. Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
16:45
Tennis: Matsin valinta
Mats Wilanderin valitseman pelipäivän parhaan ottelun kooste. (Kohokohdat)
Eurosport
17:50
Alppihiihto: maailmancup Kitzbühel, Itävalta
Miesten Super-G (Uusinta)
Eurosport
18:45
Mäkihyppy: maailmancup Zakopane, Puola
HS 134 -karsinta. Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
20:00
Tennis: Matsin valinta
Uusinta
Eurosport
20:50
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:00
Snooker: Masters Lontoo, Iso-Britannia
. Selostus: Aki Kauppinen/Ville Pasanen (Suora)

Huomenna 21.1.

Eurosport
00:25
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:35
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:50
Alppihiihto: maailmancup Kitzbühel, Itävalta
Miesten Super-G (Uusinta)
Eurosport
01:45
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Uusinta)
Eurosport
02:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
6. kierros (Suora)
Eurosport
04:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
6. kierros (Suora)
Eurosport
08:05
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
6. kierros (Suora)
Eurosport
10:00
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Suora)
Eurosport
10:15
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
6. kierros (Suora)
Eurosport
12:30
Alppihiihto: maailmancup Kitzbühel, Itävalta
Miesten syöksylasku. Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
14:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
6. kierros (Suora)
Eurosport
15:15
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Suora)
Eurosport
15:30
Ampumahiihto: maailmancup Antholz, Italia
Naisten yhteislähtö (Jälkilähetys)
Eurosport
16:00
Ampumahiihto
Miesten viesti . Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
17:30
Mäkihyppy: maailmancup Zakopane, Puola
Joukkue - HS 140. Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
18:45
Yhdistetty: maailmancup , Ranska
HS 118 (Jälkilähetys)
Eurosport
19:30
Yhdistetty: maailmancup , Ranska
10km Gundersen (Jälkilähetys)
Eurosport
20:00
Tennis: Matsin valinta
Uusinta
Eurosport
20:50
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:00
Snooker: Masters Lontoo, Iso-Britannia
. Selostus: Aki Kauppinen/Ville Pasanen (Suora)

Sunnuntai 22.1.

Eurosport
00:25
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:35
Alppihiihto: maailmancup Kitzbühel, Itävalta
Miesten syöksylasku (Uusinta)
Eurosport
01:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
01:45
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Uusinta)
Eurosport
02:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
7. kierros (Suora)
Eurosport
04:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
7. kierros (Suora)
Eurosport
08:05
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
7. kierros (Suora)
Eurosport
10:00
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Suora)
Eurosport
10:15
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
7. kierros (Suora)
Eurosport
15:15
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Suora)
Eurosport
15:45
Ampumahiihto: maailmancup Antholz, Italia
Naisten viesti . Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
17:00
Mäkihyppy: maailmancup Zakopane, Puola
HS 140. Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
18:45
Alppihiihto: maailmancup Kitzbühel, Itävalta
Miesten pujottelun 2. lasku (Uusinta)
Eurosport
19:20
Ampumahiihto: maailmancup Antholz, Italia
Miesten yhteislähtö (Jälkilähetys)
Eurosport
19:45
Snooker: Masters Lontoo, Iso-Britannia
Uusinta
Eurosport
20:50
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:00
Snooker: Masters Lontoo, Iso-Britannia
. Selostus: Aki Kauppinen/Ville Pasanen (Suora)
Eurosport
23:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)

Maanantai 23.1.

Eurosport
00:05
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:00
Ampumahiihto: maailmancup Antholz, Italia
Naisten viesti (Uusinta)
Eurosport
01:30
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Uusinta)
Eurosport
02:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
8. kierros (Suora)
Eurosport
04:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
8. kierros (Suora)
Eurosport
08:05
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
8. kierros (Suora)
Eurosport
10:00
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Suora)
Eurosport
10:15
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
8. kierros (Suora)
Eurosport
15:15
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Suora)
Eurosport
15:45
Tennis: Matsin valinta
Mats Wilanderin valitseman pelipäivän parhaan ottelun kooste. (Kohokohdat)
Eurosport
16:45
Ampumahiihto: maailmancup Antholz, Italia
Naisten viesti (Uusinta)
Eurosport
17:30
Mäkihyppy: maailmancup Zakopane, Puola
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
18:45
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
8. kierros (Uusinta)
Eurosport
20:50
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
8. kierros (Uusinta)
Eurosport
22:50
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
23:00
Tennis: Matsin valinta
Uusinta
Eurosport
23:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)

Tiistai 24.1.

Eurosport
00:00
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Uusinta
Eurosport
01:00
Mäkihyppy: maailmancup Zakopane, Puola
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
01:30
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Uusinta)
Eurosport
02:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Suora)
Eurosport
04:00
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Suora)
Eurosport
08:05
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Suora)
Eurosport
10:00
Tennis: Game, Set and Mats -extra
Makasiiniohjelma. (Suora)
Eurosport
10:15
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Suora)
Eurosport
13:00
Tennis: Game, Set and Mats
Moninkertainen Grand Slam -voittaja Mats Wilander luo katsauksen päivän tapahtumiin turnauksessa ja ennakoi tulevaa. (Suora)
Eurosport
13:30
Tennis: Matsin valinta
Mats Wilanderin valitseman pelipäivän parhaan ottelun kooste. (Kohokohdat)
Eurosport
14:30
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Uusinta)
Eurosport
15:30
Mäkihyppy: maailmancup Zakopane, Puola
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
16:30
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Uusinta)
Eurosport
18:30
Alppihiihto: maailmancup Schladming, Itävalta
Miesten pujottelun 1. lasku. Suora lähetys. (Suora)
Eurosport
19:45
Tennis: Australian avoimet, Melbourne
Puolivälierät (Uusinta)
Eurosport
20:50
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)