UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 18.4.

Eurosport
19:39
Ratsastus: Horse Racing Time
Dubai World Cup. Ohjelmasarjassa tutustutaan maailman suurimpiin laukkakilpailuihin. (Uusinta)
Eurosport
20:02
Vahvin mies: Mestareiden Liiga Martinique
Selostus: Velimatti Sutela
Eurosport
21:03
Timbersports: MM-kisat Stuttgart, Saksa
Uusinta
Eurosport
21:36
Timbersports: MM-kisat Stuttgart, Saksa
Uusinta
Eurosport
22:09
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Vuoden 2013 loppuottelu (Uusinta)

Huomenna 19.4.

Eurosport
00:58
Ralli: ERC-sarja, Irlanti
1. päivä Selostus: Jakke Honkanen (Jälkilähetys)
Eurosport
01:32
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
09:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
10:00
Snooker: China Open Peking, Kiina
Finaali (Uusinta)
Eurosport
11:30
Snooker: Ronnie O'Sullivan -show
Ronnie "The Rocket" O'Sullivan avaa sanaisen arkkunsa snookerinystäville. Luvassa viiltävää analyysia lajin nykytilasta ja O'Sullivanin omista otteista. (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
1. pelipäivä Ronnie O'Sullivan vs. Robin Hull Selostus: Aki Kauppinen ja Ville Pasanen (Suora)
Eurosport
15:00
Autourheilu: Auto GP Le Castellet, Ranska
1. lähtö Selostus: Eero Simojoki (Suora)
Eurosport
16:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
Aika-ajot Selostus: Eero Simojoki (Suora)
Eurosport
17:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
1. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
1. pelipäivä Selostus: AKi Kauppinen (Jälkilähetys)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
1. pelipäivä Ronnie O'Sullivan vs. Robin Hull Selostus: Aki Kauppinen ja Ville Pasanen (Suora)

Sunnuntai 20.4.

Eurosport
00:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
1. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Jälkilähetys)
Eurosport
01:00
Ralli: ERC-sarja, Irlanti
Kooste Selostus: Jakke Honkanen (Jälkilähetys)
Eurosport
01:30
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport
09:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
Aika-ajot Selostus: Eero Simojoki (Uusinta)
Eurosport
10:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
11:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
1. pelipäivä Ronnie O'Sullivan vs. Robin Hull Selostus: Aki Kauppinen ja Ville Pasanen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
2. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
14:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
Kolmas kierros (Suora)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
4. kierros (Suora)
Eurosport
19:00
Autourheilu: World Endurance Championships Silverstone, Iso-Britannia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
20:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
2. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Jälkilähetys)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
2. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)

Maanantai 21.4.

Eurosport
00:00
Snooker: Ronnie O'Sullivan -show
Ronnie "The Rocket" O'Sullivan avaa sanaisen arkkunsa snookerinystäville. Luvassa viiltävää analyysia lajin nykytilasta ja O'Sullivanin omista otteista. (Uusinta)
Eurosport
00:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:45
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
4. kierros (Uusinta)
Eurosport
01:30
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
09:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
09:45
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
4. kierros (Uusinta)
Eurosport
10:45
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! Selostus: Velimatti Sutela ja Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:15
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
20:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. kierros (Uusinta)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Tiistai 22.4.

Eurosport
00:00
Ratsastus: FEI maailmancup Lyon, Ranska
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
01:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport
10:15
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. kierros (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport
15:45
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
16:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Jälkilähetys)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Keskiviikko 23.4.

Eurosport
00:00
Autourheilu: World Endurance Championships Silverstone, Iso-Britannia
Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:30
Fia gt: Blancpain, Ranska
Kooste Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:00
Ralli: Inside ERC
Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini Selostus: Eero Simojoki (Makasiiniohjelma)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
5. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Fleche Wallonne, Belgia
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
17:15
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
5. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
5. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Jälkilähetys)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
5. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Torstai 24.4.

Eurosport
00:00
Pyöräily: Fleche Wallonne, Belgia
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
09:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
5. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
11:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
11:30
Pyöräily: Fleche Wallonne, Belgia
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
12:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
13:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
5. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
15:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
6. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport
18:00
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Selostus: Kristian Lindfors (Jälkilähetys)
Eurosport
19:00
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Selostus: Kristian Lindfors (Suora)
Eurosport
20:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
6. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
6. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)

Perjantai 25.4.

Eurosport
00:00
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport
09:30
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Kairat Almaty (Kazakhstan) - Dynamo Moscow (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport
10:15
Futsal: UEFA Cup Tbilisi, Georgia
Välierät Selostus: Kristian Lindfors (Uusinta)