UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 22.8.

Eurosport 2
11:00
Uimahypyt: Universiadit Taipei, Taiwan
3m joukkuefinaali (Suora lähetys)
Eurosport 2
12:00
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
3. etappi Prades Conflant - Andorre 158.5 km (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Muut lajit: WATTS
Makasiini
Eurosport 2
14:00
Superbike: MM-sarja Klettwitz, Saksa
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
14:30
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Suora lähetys)
Eurosport 2
17:30
Miekkailu: Universiadit Taipei, Taiwan
Jälkilähetys
Eurosport 2
18:30
Telinevoimistelu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Naisten kokonaistilanne (Jälkilähetys)
Eurosport 2
19:45
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
4. etappi Escaldes Engordany - Tarragona 193 km (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
3. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
21:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Pyöräily: Vuelta Today Espanja
._._. (Uusinta)

Huomenna 23.8.

Eurosport 2
00:30
Paini: MM-kisat Pariisi, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
01:00
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Uusinta)
Eurosport 2
02:25
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
4. etappi Escaldes Engordany - Tarragona 193 km (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
4. etappi Escaldes Engordany - Tarragona 193 km (Uusinta)
Eurosport 2
06:30
Telinevoimistelu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
Naisten kokonaistilanne (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
3. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
4. etappi Escaldes Engordany - Tarragona 193 km (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Autourheilu: F3 EM-sarja Zandvoort, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Motocross: MM-sarja Uddevalla, Ruotsi
MXGP - 2. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Miekkailu: Universiadit Taipei, Taiwan
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Telinevoimistelu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
._._. (Suora lähetys)
Eurosport 2
13:30
Uimahypyt: Universiadit Taipei, Taiwan
Finaali 10m Uimahypyt Naiset (Uusinta)
Eurosport 2
14:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. päivä (Suora lähetys)
Eurosport 2
16:00
Telinevoimistelu: Universiadit Gwangju, Etelä-Korea
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
17:15
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
1. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
18:45
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
19:45
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
5. etappi Benicassim - Alcossebre 173 km (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
21:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
1. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Pyöräily: Vuelta Today Espanja
._._. (Uusinta)

Torstai 24.8.

Eurosport 2
00:30
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
01:25
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
01:30
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
1. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
5. etappi Benicassim - Alcossebre 173 km (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
1. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
5. etappi Benicassim - Alcossebre 173 km (Uusinta)
Eurosport 2
06:30
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
1. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
5. etappi Benicassim - Alcossebre 173 km (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Snooker: China Championship Guangzhou Kiina
Päivän parhaat ottelut. (Uusinta)
Eurosport 2
10:45
Jousiammunta: Universiadit Taipei, Taiwan
Suora lähetys
Eurosport 2
12:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
4. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
12:25
Muut lajit: Opiskelijaurheilijan tarina
Makasiini
Eurosport 2
12:30
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
2. päivä (Suora lähetys)
Eurosport 2
17:00
Olympialaiset: tekninen kilpavarustelu
Monet olympialajit ovat kehittyneet huikeasti vuosien saatossa. Tässä ohjelmasarjassa pureudutaan eri lajien tekniseen kehitykseen. (Uusinta)
Eurosport 2
17:30
Olympialaiset: tekninen kilpavarustelu
Monet olympialajit ovat kehittyneet huikeasti vuosien saatossa. Tässä ohjelmasarjassa pureudutaan eri lajien tekniseen kehitykseen. (Uusinta)
Eurosport 2
18:00
Olympialaiset: olympialaisten oudoimmat hetket
Olympiahistorian oudoimpia sattumuksia ja kommelluksia. (Uusinta)
Eurosport 2
18:30
Olympialaiset: olympialaisten oudoimmat hetket
Olympiahistorian oudoimpia sattumuksia ja kommelluksia. (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Uimahypyt: Universiadit Taipei, Taiwan
10m finaali (Uusinta)
Eurosport 2
19:45
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
6. etappi Vila Real - Sagunt 198 km (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
5. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
21:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
22:00
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
2. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
23:00
Pyöräily: Vuelta Today Espanja
._._. (Uusinta)

Perjantai 25.8.

Eurosport 2
00:00
Paini: MM-kisat Pariisi, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
00:30
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
2. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
01:25
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
01:30
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
5. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
6. etappi Vila Real - Sagunt 198 km (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
2. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
6. etappi Vila Real - Sagunt 198 km (Uusinta)
Eurosport 2
06:30
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
2. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
5. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
6. etappi Vila Real - Sagunt 198 km (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
2. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
5. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Miekkailu: Universiadit Taipei, Taiwan
Suora lähetys
Eurosport 2
13:00
Miekkailu: Universiadit Taipei, Taiwan
Suora lähetys
Eurosport 2
14:00
Uintiurheilu: Universiadit Kazan, Venäjä
6. päivä (Suora lähetys)
Eurosport 2
16:15
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
3. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
17:30
Pyöräily
._._. (Suora lähetys)
Eurosport 2
19:00
Yleisurheilu: Universiadit Taipei, Taiwan
3. päivä (Uusinta)
Eurosport 2
19:45
Pyöräily: Espanjan ympäriajo
7. etappi Lliria - Cuenca 205 km (Uusinta)
Eurosport 2
21:00
Jalkapallo: Bundesliigakierroksen ennakkomakasiini
Jälkilähetys
Eurosport 2
21:30
Jalkapallo: Bundesliiga
2. kierros FC Köln (Saksa) - Hamburger SV (Saksa). Suora lähetys. (Suora lähetys)