UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 20.10.

Eurosport 2
11:13
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 2. kierros Paris Saint Germain (Ranska ) - FC Barcelona (Espanja) (Uusinta)
Eurosport 2
12:24
Maraton: Amsterdam Maraton
Uusinta
Eurosport 2
13:44
Tennis: WTA Tourin kilpailu, Luxembourg-Ville, Luxemburg
Uusinta
Eurosport 2
15:21
Superbike: British Championship Brands Hatch 3
Uusinta
Eurosport 2
15:44
Superbike: British Championship Brands Hatch 3
Uusinta
Eurosport 2
16:19
Autourheilu: World Series by Renault, Espanja
Toinen kilpailu (Uusinta)
Eurosport 2
16:49
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport 2
17:01
Mäkihyppy: Kesä GP Hakuba, Japani
HS 131 (Uusinta)
Eurosport 2
18:31
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
19:38
Jalkapallo: Bundesliiga
8. kierros Bayern München (Saksa) - Werder Bremen (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
21:10
Jalkapallo: 2. Bundesliiga
10. kierros Fortuna Düsseldorf (Saksa) - FC St. Pauli (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
23:15
Tennis: WTA Tourin kilpailu, Luxembourg-Ville, Luxemburg
Uusinta

Huomenna 21.10.

Eurosport 2
00:25
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)
Eurosport 2
02:23
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
03:08
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat
Minnesota (Yhdysvallat) - Purdue (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Superbike: British Championship Brands Hatch 3
Uusinta
Eurosport 2
09:00
Superbike: British Championship Brands Hatch 3
Uusinta
Eurosport 2
09:30
Jalkapallo: Bundesliiga
8. kierros Schalke 04 (Saksa) - Hertha Berlin (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
11:15
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 2. kierros Paris Saint Germain (Ranska ) - FC Barcelona (Espanja) (Uusinta)
Eurosport 2
15:00
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
17:00
Mäkihyppy: Kesä GP Almaty, Kazakstan
HS 140 (Uusinta)
Eurosport 2
18:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
19:15
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
19:45
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Nymburk (Tsekki ) - Oldenburg (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
21:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Suora
Eurosport 2
23:45
Jalkapallo: Bundesliiga
8. kierros Bayern München (Saksa) - Werder Bremen (Saksa) (Uusinta)

Keskiviikko 22.10.

Eurosport 2
00:45
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Nymburk (Tsekki ) - Oldenburg (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Autourheilu: F3 EM-sarja Hockenheim, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Autourheilu: World Series by Renault, Espanja
Kooste (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Autourheilu: Blancpain GT Series Zolder, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Nymburk (Tsekki ) - Oldenburg (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
15:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
15:30
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
16:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
17:00
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
18:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
18:45
Moottoriurheilu: GT Academy Masterclass
Uusinta
Eurosport 2
19:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Lokomotiv Kuban (Venäjä ) - Ventspils (Latvia) (Suora)
Eurosport 2
20:45
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Suora
Eurosport 2
23:45
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Uusinta)

Torstai 23.10.

Eurosport 2
00:15
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Uusinta)
Eurosport 2
01:15
Snooker: International Masters Shanghai, Kiina
Finaali Selostus: Eurosportilla Aki Kauppinen. Eurosport 2:lla selostus englanniksi. (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Lokomotiv Kuban (Venäjä ) - Ventspils (Latvia) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Darts: Top of Ghent Gent, Belgia
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Lokomotiv Kuban (Venäjä ) - Ventspils (Latvia) (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Uusinta
Eurosport 2
12:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
14:00
Moottoriurheilu: GT Academy Masterclass
Uusinta
Eurosport 2
14:15
Jalkapallo: UEFA Youth League
Lohkovaihe 3. kierros FC Barcelona (Espanja) - Ajax (Alankomaat ) (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
17:00
Mäkihyppy: Kesä GP Klingenthal, Saksa
HS 140 (Uusinta)
Eurosport 2
18:30
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
20:15
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Suora
Eurosport 2
23:45
Kädenvääntö: PAL / NAL,
Makasiiniohjelma

Perjantai 24.10.

Eurosport 2
00:15
Extremeurheilu: Dew tour Portland, Yhdysvallat
._._. (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
01:15
Vahvin mies: Mestarien liiga,
Uusinta
Eurosport 2
02:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarja, 2.päivä : Nymburk (Tsekki ) - Oldenburg (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Amerikkalainen jalkapallo: NCAA Big Ten Conference, Yhdysvallat
Minnesota (Yhdysvallat) - Purdue (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Kuuden päivän ratapyöräilykilpailut, Amsterdam, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Extremeurheilu: Dew tour Portland, Yhdysvallat
._._. (Uusinta)