UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 28.7.

Eurosport
13:31
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
15:17
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
15:45
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Suora)
Eurosport
18:48
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
21:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Suora)

Huomenna 29.7.

Eurosport
00:00
Muut lajit: WATTS
Eurosport
00:15
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
02:04
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
12:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
12:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Uusinta
Eurosport
13:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
15:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
3. etappi (Uusinta)
Eurosport
15:45
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Suora)
Eurosport
18:45
Pyöräily: LeMond of Cycling
Selostus: Peter Selin (Makasiiniohjelma)
Eurosport
19:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
20:45
Nyrkkeily: WBA, Saksa
Makasiiniohjelma
Eurosport
22:45
Pyöräily: Home of Cycling -pyöräilymakasiini
10. jakso Ohjelmassa Eurosportin ruotsalainen pyöräilyselostaja Roberto Vacchi käy vieraidensa kanssa pieteetillä läpi pyöräilyn eittämättä hienoa maailmaa! (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Selostus: Christian Selin (Makasiiniohjelma)

Keskiviikko 30.7.

Eurosport
00:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Makasiiniohjelma
Eurosport
00:55
Moottoriurheilu: Tuesday Night Speed Date
Makasiiniohjelma
Eurosport
01:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport
02:15
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
10:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
11:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
12:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
14:15
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
4. etappi (Uusinta)
Eurosport
15:15
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Suora)
Eurosport
18:30
Paini: Golden Grand Prix, Baku, Azerbaidžan
Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
19:35
Muut lajit: Wednesday Selection
Makasiiniohjelma
Eurosport
19:40
Ratsastus: World Dressage M Falsterbo, Ruotsi
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:40
Ratsastus: Riders Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset ratsastuksen maailmasta! Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:45
Muut lajit: Lucia's Selection
Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:50
Golf: U.S. P.G.A. Tour - RBC Canadian Open
Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:50
Golf: Golf Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset golf-maailmasta! Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:55
Purjehdus: Yacht Club
Viikon kohokohdat purjehduksen joskus tuulisestakin maailmasta! Selostus: Velimatti Sutela (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:05
Muut lajit: Wednesday Selection
Makasiiniohjelma
Eurosport
22:10
Pyöräily: LeMond of Cycling
Uusinta
Eurosport
22:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
23:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)

Torstai 31.7.

Eurosport
00:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
01:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
10:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
11:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
13:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
14:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
15:45
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
16:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
18:15
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Välierät Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
19:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
22:15
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)

Perjantai 1.8.

Eurosport
00:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
01:30
Paini: Golden Grand Prix, Baku, Azerbaidžan
Uusinta
Eurosport
09:35
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
11:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
12:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
13:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
14:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
15:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
16:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
18:00
Ratsastus: FEI Nations Cup Hickstead, Iso-Britannia
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Suora)
Eurosport
19:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
20:30
Nyrkkeily: WBA, Saksa
Uusinta
Eurosport
21:00
Nyrkkeily: WBA Keskisarjan titteliottelu
Chudinov (RUS) - Nielsen (DEN) Selostus: Jani Rajalin (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:00
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)

Lauantai 2.8.

Eurosport
00:00
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport
01:00
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport
01:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
09:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
10:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
11:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
12:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
14:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
16:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Suora)