UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 18.12.

Eurosport 2
07:00
Mäkihyppy: maailmancup Nizhny Tagil , Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Alppihiihto: maailmancup Åre, Ruotsi
Naiset, pujottelu, 2. lasku (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Alppihiihto: maailmancup Åre, Ruotsi
Miehet, pujottelu, 2. lasku (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Maastohiihto: maailmancup Davos, Sveitsi
Naisten ja miesten vapaan tyylin sprintit (Uusinta)
Eurosport
09:40
Snooker: Euroopan kiertue Lisbon, Portugali
Finaali Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarjan 10. kierros: Khimki (Venäjä ) - Zenith (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport
10:47
Taitoluistelu: Grand Prix - Grand Prix Finaali, Espanja
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarjan 10. kierros: Buducnost (Montenegro) - PAOK (Kreikka ) (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Mäkihyppy: maailmancup Nizhny Tagil , Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport
12:16
Mäkihyppy: maailmancup Nizhny Tagil, Venäjä
Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (Uusinta)
Eurosport 2
13:30
Maastohiihto: maailmancup Davos, Sveitsi
Naisten ja miesten vapaan tyylin sprintit (Uusinta)
Eurosport
13:44
Ampumahiihto: maailmancup Hochfilzen, Itävalta
Miesten takaa-ajo Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport 2
14:15
Lumilautailu: FIS maailmancup Montafon, Itävalta
Paripujottelu (Suora)
Eurosport
14:30
Ampumahiihto: maailmancup Hochfilzen, Itävalta
Naisten takaa-ajo Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
15:10
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Suora)
Eurosport 2
15:30
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Kohokohdat
Eurosport
16:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
16:30
Jalkapallo: Seurajoukkueiden MM-turnaus
Välierät Club Atletico San Lorenzo (Argentiina) - Auckland City FC (Uusi-Seelanti ) (Uusinta)
Eurosport
17:18
Snooker: Euroopan kiertue Lisbon, Portugali
Finaali Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)
Eurosport 2
18:00
Moottoriurheilu: GT Academy Masterclass
Uusinta
Eurosport 2
18:15
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti (Uusinta)
Eurosport
18:59
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport 2
19:00
Muut lajit: Watts top 10
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
19:30
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Uusinta
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Eurosport
20:03
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
20:18
Muut lajit: Watts top 10
Eurosport 2
20:30
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. (Uusinta)
Eurosport
20:54
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo
Eurosport 2
21:00
Kädenvääntö: PAL / NAL,
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
21:30
Freestyle motocross: Night of the Jumps , Saksa
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
22:30
Freestyle motocross: Night of the Jumps ,
Makasiiniohjelma
Eurosport
22:55
Ratsastus: Show Jumping Lontoo, Iso-Britannia
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Suora)
Eurosport 2
23:00
Sepaktakraw: Super Series Myanmar
Uusinta

Huomenna 19.12.

Eurosport 2
00:00
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)
Eurosport
00:15
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport
01:17
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
01:30
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Uusinta
Eurosport
01:47
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarjan 10. kierros: Khimki (Venäjä ) - Zenith (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Koripallo: Eurocup
Runkosarjan 10. kierros: Strasbourg (Ranska ) - Pariisi (Ranska ) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Taitoluistelu: Grand Prix - Grand Prix Finaali, Espanja
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Koripallo: The Euroleague Basketball Show
Uusinta
Eurosport 2
06:30
Koripallo: Eurocup
Runkosarjan 10. kierros: Khimki (Venäjä ) - Zenith (Venäjä ) (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Koripallo: Eurocup
Runkosarjan 10. kierros: Buducnost (Montenegro) - PAOK (Kreikka ) (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Mäkihyppy: maailmancup Nizhny Tagil , Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport
09:30
Mäkihyppy: maailmancup Nizhny Tagil, Venäjä
Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (Uusinta)
Eurosport 2
10:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
10:30
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti (Uusinta)
Eurosport
11:15
Mäkihyppy: maailmancup Nizhny Tagil , Venäjä
._._. (Uusinta)
Eurosport 2
11:45
Lumilautailu: FIS maailmancup Montafon, Itävalta
Joukkueiden paripujottelu (Suora)
Eurosport
12:15
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti (Uusinta)
Eurosport
13:00
Alppihiihto: maailmancup Val Gardena, Italia
Miehet, syöksylasku (Suora)
Eurosport 2
13:00
Jalkapallo: Seurajoukkueiden MM-turnaus
Välierät Cruz Azul (Meksiko ) - Real Madrid (Espanja) (Uusinta)
Eurosport 2
13:45
Yhdistetty: maailmancup Ramsau, Itävalta
HS 98 (Suora)
Eurosport
14:30
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 - Karsintakierros Selostus: Kalle Lepistö (Suora)
Eurosport 2
14:45
Alppihiihto: maailmancup Val Gardena, Italia
Miehet, super-G (Uusinta)
Eurosport
15:30
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Miesten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Suora)
Eurosport 2
15:45
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 - Karsintakierros (Uusinta)
Eurosport
16:45
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Naisten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport 2
16:45
Taitoluistelu: Grand Prix - Grand Prix Finaali, Espanja
._._. (Uusinta)
Eurosport
17:45
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 - Karsintakierros Selostus: Kalle Lepistö (Uusinta)
Eurosport
18:45
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Miesten sprintti Selostus: Henry Järvinen (Uusinta)
Eurosport 2
18:45
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 - Karsintakierros (Uusinta)
Eurosport
19:45
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 - Karsintakierros Selostus: Kalle Lepistö (Uusinta)
Eurosport 2
19:45
Ampumahiihto: maailmancup Pokljuka, Slovenia
Miesten sprintti (Uusinta)
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Eurosport
20:15
Ratsastus: Show Jumping Lontoo, Iso-Britannia
Suora
Eurosport 2
20:45
Jalkapallo: Bundesliigakierroksen ennakkomakasiini
Jälkilähetys
Eurosport
21:15
Timbersports: MM-kisat
Joukkueet. Selostus: Arto Savonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
21:15
Jalkapallo: Bundesliiga
17. kierros Mainz (Saksa) - Bayern München (Saksa) (Suora)
Eurosport
21:45
Timbersports: MM-kisat
Joukkueet. Selostus: Arto Savonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:15
Vahvin mies: Giants Live, Ruotsi
Selostus: Arto Savonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:45
Vahvin mies: Giants Live, Ruotsi
Selostus: Arto Savonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:15
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
23:30
Mäkihyppy: maailmancup Engelberg, Sveitsi
HS 137 - Karsintakierros (Uusinta)
Eurosport
23:45
Muut lajit: WATTS
Uusinta

Lauantai 20.12.

Eurosport 2
00:00
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Uusinta)
Eurosport
00:15
Moottoriurheilu: GT Academy Masterclass
Uusinta