UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 1.10.

Eurosport 2
22:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Suora
Eurosport
22:15
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
23:56
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
23:57
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Uusinta

Huomenna 2.10.

Eurosport
00:02
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
HS94 miehet, selostus: Hannu Lepistö ja Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport 2
00:54
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport
01:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport 2
01:01
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Uusinta
Eurosport 2
02:03
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros New York Red Bulls (Yhdysvallat) - Philadelphia Union (Yhdysvallat) (Suora)
Eurosport
02:26
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
03:00
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
04:00
Mäkihyppy: Kesä GP Hinzenbach, Itävalta
HS94 miehet, selostus: Hannu Lepistö ja Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport
05:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
Finaali Sydney Swans (Australia) - Western Bulldogs (Australia) (Uusinta)
Eurosport
06:30
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros New York Red Bulls (Yhdysvallat) - Philadelphia Union (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport
08:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
08:30
Futsal: MM-kisat Kolumbia
Selostus Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jalkapallo: Alle 17-vuotiaiden naisten MM-kisat , Jordania
Lohkovaihe Venezuela - Saksa Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport 2
09:45
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Pyöräily: Tour of Almaty, Kazakstan
Suora
Eurosport
11:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
Superpole selostus Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
Finaali Sydney Swans (Australia) - Western Bulldogs (Australia) (Uusinta)
Eurosport
11:30
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
12:15
Supersport: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport 2
12:45
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Uusinta
Eurosport
13:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:15
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
13:30
Autourheilu: ETC Cup Imola, Italia
Suora
Eurosport
14:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö Selostus: Mikko Korhonen (Suora)
Eurosport 2
14:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
14:30
Autourheilu: ETC Cup Imola, Italia
Suora
Eurosport
15:00
Autourheilu: Blancpain GT Series Barcelona, Espanja
Selostus Eero Simojoki (Suora)
Eurosport 2
15:15
Superstock: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
Suora
Eurosport 2
15:45
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport
16:15
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
16:15
Jalkapallo: Bundesliiga
6. kierros Wolfsburg (Saksa) - Mainz (Saksa) (Suora)
Eurosport
16:45
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Selostus: Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Hevosurheilu: Prix de l'Arc de Triomphe, Chantilly, Ranska
Jälkilähetys
Eurosport 2
18:30
Jalkapallo: Bundesliiga
6. kierros Schalke 04 (Saksa) - Mönchengladbach (Saksa) (Suora)
Eurosport
18:45
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
19:15
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö Selostus: Mikko Korhonen (Uusinta)
TV Finland
19:45
Urheiluruutu
Päivän kiinnostavimmat urheilu-uutiset. HD
Eurosport
19:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:00
Speedway: EM-sarja Pardubice, Tsekki
Selostus Jýri Palomäki (Suora)
Eurosport 2
20:30
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Kohokohdat
Eurosport 2
21:40
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
21:45
Superbike: British Championship Assen
Jälkilähetys
Eurosport 2
22:15
Superbike: British Championship Assen
Jälkilähetys
Eurosport 2
22:45
Mäkihyppy: Kesä GP Klingenthal, Saksa
HS 140 (Uusinta)
Eurosport
23:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
23:30
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Selostus: Christian Selin (Uusinta)

Maanantai 3.10.

Eurosport 2
00:00
Pöytätennis: Miesten maailmancup, Saksa
Uusinta
Eurosport
00:10
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:15
Ratsastus: Los Angeles Masters Los Angeles, Yhdysvallat
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Suora)
Eurosport 2
01:25
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
01:30
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Uusinta
Eurosport 2
02:00
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Uusinta
Eurosport
02:30
Mäkihyppy: Kesä GP Klingenthal, Saksa
HS 140 (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Jalkapallo: Bundesliiga
6. kierros Schalke 04 (Saksa) - Mönchengladbach (Saksa) (Uusinta)
Eurosport
03:30
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö Selostus: Mikko Korhonen (Uusinta)
Eurosport
04:00
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros Orlando City SC (Yhdysvallat) - Montreal Impact (Kanada) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
04:45
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport
05:30
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros New York Red Bulls (Yhdysvallat) - Philadelphia Union (Yhdysvallat) (Uusinta)
Eurosport 2
05:30
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Uusinta
Eurosport
07:00
Pyöräily: Tour of Lombardy, Italia
Selostus Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Jalkapallo: Major League Soccer
30. kierros Orlando City SC (Yhdysvallat) - Montreal Impact (Kanada) (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
1. lähtö (Uusinta)
Eurosport
08:15
Pyöräily: Eurometropole, Belgia
Selostus: Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Superbike: MM-sarja Magny-Cours, Ranska
2. lähtö (Uusinta)
Eurosport 2
09:00
Squash: M100, Cairo, Egypti
Kohokohdat
Eurosport
09:30
Jousiammunta: maailmancup, Odense, Tanska
Kohokohdat
Eurosport 2
10:00
Snooker: European Masters, Bukarest, Romania
Suora
Eurosport
10:30
Pöytätennis: Miesten maailmancup, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
12:00
Jalkapallo: Bundesliigan kohokohdat
Uusinta
Eurosport
12:30
Snooker: European Masters, Bukarest, Romania
Uusinta
Eurosport
13:00
Snooker: European Masters, Bukarest, Romania
Selostus: Aki Kauppinen (Suora)