UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 20.4.

Eurosport 2
21:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
2. pelipäivä (Suora)

Huomenna 21.4.

Eurosport
00:00
Snooker: Ronnie O'Sullivan -show
Ronnie "The Rocket" O'Sullivan avaa sanaisen arkkunsa snookerinystäville. Luvassa viiltävää analyysia lajin nykytilasta ja O'Sullivanin omista otteista. (Uusinta)
Eurosport 2
00:00
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Uusinta
Eurosport
00:33
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Jakke Honkanen
Eurosport
00:48
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
4. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
01:00
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros FC Nürnberg (Saksa) - Bayer Leverkusen (Saksa) (Uusinta)
Eurosport
01:30
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros VFB Stuttgart (Saksa) - Schalke 04 (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
Kolmas kierros (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
4. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
2. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros FC Nürnberg (Saksa) - Bayer Leverkusen (Saksa) (Uusinta)
Eurosport
09:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros VFB Stuttgart (Saksa) - Schalke 04 (Saksa) (Uusinta)
Eurosport
09:45
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Le Castellet, Ranska
4. kierros (Uusinta)
Eurosport
10:45
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
2. kierros (Uusinta)
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport 2
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä (Suora)
Eurosport
15:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport 2
15:00
Maahockey: European Hockey League
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
15:30
Maahockey: European Hockey League
Suora
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport 2
17:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä (Suora)
Eurosport
19:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! Selostus: Velimatti Sutela ja Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
19:30
Superbike: British Championship Brands Hatch 2
Jälkilähetys
TV Finland
19:45
Urheiluruutu
Eurosport 2
20:00
Superbike: British Championship Brands Hatch 2
Jälkilähetys
Eurosport
20:15
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
20:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
20:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)
Eurosport 2
21:00
Jalkapallo: Bundesliiga
._._. (Kooste)
Eurosport 2
21:15
Jalkapallo: 2. Bundesliiga
31. kierros FC Köln (Saksa) - Bochum (Saksa) (Suora)
Eurosport 2
23:15
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. pelipäivä (Suora)

Tiistai 22.4.

Eurosport
00:00
Ratsastus: FEI maailmancup Lyon, Ranska
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport 2
00:00
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
00:45
Maahockey: European Hockey League
Uusinta
Eurosport
01:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
01:45
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
02:30
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros FC Nürnberg (Saksa) - Bayer Leverkusen (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros VFB Stuttgart (Saksa) - Schalke 04 (Saksa) (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros FC Nürnberg (Saksa) - Bayer Leverkusen (Saksa) (Uusinta)
Eurosport
10:15
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
3. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
11:00
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
11:45
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport 2
12:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä (Suora)
Eurosport
15:00
Jalkapallo: Eurogoals
Euroopan jalkapallosarjojen kohokohdat! (Uusinta)
Eurosport 2
15:00
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Uusinta
Eurosport
15:45
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
16:00
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
Eurosport
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Suora)
Eurosport 2
16:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä (Suora)
Eurosport
19:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Jälkilähetys)
Eurosport 2
19:30
Muut lajit: Watts top 10
Uusinta
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Eurosport 2
20:00
Autourheilu: ETC Cup Le Castellet, Ranska
Jälkilähetys
Eurosport
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Ville Pasanen (Suora)
Eurosport 2
21:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä (Suora)

Keskiviikko 23.4.

Eurosport
00:00
Autourheilu: World Endurance Championships Silverstone, Iso-Britannia
Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
00:00
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Jälkilähetys)
Eurosport
00:30
Fia gt: Blancpain, Ranska
Kooste Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
01:00
Ralli: Inside ERC
Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
01:00
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Uusinta
Eurosport
01:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini Selostus: Eero Simojoki (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
02:30
Jalkapallo: Bundesliiga
31. kierros VFB Stuttgart (Saksa) - Schalke 04 (Saksa) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Superbike: British Championship Brands Hatch 2
Uusinta
Eurosport 2
04:30
Superbike: British Championship Brands Hatch 2
Uusinta
Eurosport 2
05:00
Maahockey: European Hockey League
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. kierros (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Uusinta
Eurosport
09:30
Pyöräily: Amstel Gold Race, Alankomaat
Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Fia gt: Blancpain, Ranska
Uusinta
Eurosport 2
10:00
Autourheilu: World Endurance Championships Silverstone, Iso-Britannia
Uusinta
Eurosport
10:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
4. pelipäivä Selostus: Aki Kauppinen (Uusinta)