UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Viasat Film Torstai 22.6.

06:00
Zootropolis – Eläinten kaupunki
Zootropoliksen kaupungin ensimmäinen kaniinikonstaapeli Judy Hopps saa tehtäväkseen selvittää kaupungin asukkaiden mystiset katoamiset. Apurikseen Judy pestaa ovelan ketun. USA 2016 Alkuperäinen nimi: Zootopia. Pituus: 108 min. Ohjelma sopii kaikenikäisille.
08:00
Sisters
Ellisin perheen siskot Kate (Tina Fey) ja Maura (Amy Poehler) kutsutaan vanhempiensa luo tyhjentämään lapsuudenkotinsa huonetta ennen kuin perheen vanhemmat myyvät talon, ja tämä jos joku tyrmistyttää siskoksia. Parhaita vuosiaan kaipaavat siskot laittavat pystyyn viimeisen kerran highschool-tyyliset kotibileet luokkatovereidensa kesken. Tämä on mahtavin tapa irrotella ja parasta lääkettä aloilleen asettuneille aikuisille. Ohjaus: Jason Moore. Pääosissa: Amy Poehler, Tina Fey, Maya Rudolph, Ike Barinholtz, James Brolin. Pituus: 120 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.
10:00
War Room
Tonyn ja Elizabethin elämä vaikuttaa täydelliseltä, mutta todellisuudessa heidän avioliittonsa on hajoamassa. Sitten iäkäs Clara-neiti opettaa heille uuden tavan rukoilla. USA 2015 Ohjaus: Alex Kendrick. Pääosissa: Priscilla C. Shirer, T.C. Stallings, Karen Abercrombie, Tenae Downing, Alena Pitts. Pituus: 116 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.

Kello 12:00

12:00
Ride Along 2
Ice Cube ja Kevin Hart esittävät jälleen lankomiehiä Ride Alongin jatko-osassa. Parivaljakko suuntaa Miamiin tutkimaan rikasta huumediileriä. Painetta lisäävät vielä Benin lähestyvät häät. USA 2016 Ohjaus: Tim Story. Pääosissa: Ice Cube, Kevin Hart, Ken Jeong, Olivia Munn, Benjamin Bratt. Pituus: 102 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.
14:00
Bling – Timanttinen tarina
[Dubattu versio] Huvipuistossa mekaanikkona työskentelevä Sam aikoo kosia tyttöystäväänsä Sueta. Suunnitelmat laittaa kuitenkin uusiksi superpahis Oscar. Pituus: 72 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.
16:00
Pete ja lohikäärme Elliot [Dubattu versio]
[Dubattu versio]. Kuusi vuotta sitten Pete (Oakes Fegley) jäi elämään orpona metsään vanhempiensa kuoltua auto-onnettomuudessa. Pete joutuu susilauman keskelle, mutta hänet pelastaa vihreä lohikäärme (äänenä John Kassir), jonka hän nimeää Elliotiksi. Vuonna 1983 metsävartija Grace Meacham (Bryce Dallas Howard) ja poikaystävänsä Gavin (Karl Urban) löytävät Peten. Petellä on vaikeuksia totutella normaalielämään, kun taas Elliot hätääntyy ystävänsä ollessa kateissa ja kaataa vahingossa puun. Tämä saa aikaan vahinkoa läheisessä metsurien leirissä, ja Gavinin johtama metsurien joukko alkaa metsästää lohikäärmettä. Saako Pete palattua takaisin Elliotin luo ja autettua ystävänsä pakoon? Alkuperäinen nimi: Pete's Dragon. Pituus: 103 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.

Kello 18:00

18:00
Trumbo
Käsikirjoittaja Dalton Trumbo (Bryan Cranston) joutuu vuonna 1947 kommunistipuolueen jäsenyytensä takia Hollywoodin mustalle listalle eikä saa enää tehdä elokuvia. Pituus: 124 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.
20:00
The Second Best Exotic Marigold Hotel
Sonny (Dev Patel) valmistautuu laajentamaan ikäihmisille suunnattua Best Exotic Marigold -hotellia ja suunnittelee häitään Sunainan (Tena Desae) kanssa. Uudet vieraat Guy (Richard Gere) ja Lavinia (Tamsin Greig) joutuvat tukalaan tilanteeseen saapuessaan hotellille, jossa on vain yksi vapaa huone. Uusi apulaisjohtaja Muriel (Maggie Smith) yrittää löytää keinon hotellin uusien asiakkaiden majoittamiseen, mutta se osoittautuu työlääksi. Douglas (Bill Nighy) ja Evelyn (Judi Dench) aloittavat uuden uransa Jaipurissa lähennellen ajatusta vakavammasta romanssista Normanin (Ronald Pickup) ja Carolin (Diana Hardcastle) tapaan. Ohjaus: John Madden. Pääosissa: Dev Patel, Judi Dench, Maggie Smith, Richard Gere, Celia Imrie. Pituus: 122 min. Ohjelma ei sovi alle 12-vuotiaille.

Kello 21:00

22:00
Precious Cargo
Eddie Pilosa (Bruce Willis) on palkannut ammattilaisvaras Karenin (Claire Forlani) suorittamaan ryöstöä, mutta asiat menevät pieleen katastrofaalisella tavalla. Karen hakee apua entiseltä rakastajaltaan ja varkaalta Jackilta (Mark-Paul Gosselaar) varastaakseen puolen miljardin dollarin jalokivisaaliin. Jack ryhmineen onnistuu ryöstössä, mutta sen jälkimainingeissa petokset ja huiputukset häiritsevät sitä, kehen he voivat luottaa. Pituus: 90 min.

Kello 24:00

00:00
Mechanic: Resurrection (K15)
Arthur Bishop (Jason Statham) elää ylellistä elämää Rio de Janeirossa tekaistuaan kuolemansa. Nautinnollinen varhaiseläke kuitenkin loppuu lyhyeen, kun hänen rakastajattarensa Gina Thorne (Jessica Alba) otetaan panttivangiksi. Vastahakoinen Bishop joutuu käyttämään taitojaan kohteidensa tappamiseksi, mutta surmat on saatava näyttämään onnettomuuksilta. Maailmankiertueellaan palkkamurhaaja mm. murtautuu karuun malesialaisvankilaan ja kiipeilee Sydneyssä korkean pilvenpiirtäjän seinällä. Pituus: 120 min. Ohjelma ei sovi alle 15-vuotiaille.
02:00
Trigger Point (K15)
Opiskelija Callie (Jordan Hinson) liittyy aktivistiryhmään vastustaakseen yhtiötä, joka irtisanoi hänen isänsä. Ryhmän toiminta johtaa väkivaltaan, jonka kohteeksi Callie joutuu itsekin. Ohjaus: Philippe Gagnon. Pääosissa: Jordan Hinson, Yani Gellman, Allie MacDonald, Daniel Rindress-Kay, Alain Goulem. Pituus: 87 min. Ohjelma ei sovi alle 15-vuotiaille.
04:00
Desierto (K15)
Moises (Gael García Bernal) on meksikolainen isä, joka ylittää rajan maahanmuuttajien kanssa nähdäkseen poikansa ja aloittaakseen paremman elämän Yhdysvalloissa. He päätyvät kuitenkin pian murhanhimoisen amerikkalaismiehen, Samin (Jeffery Dean Morgan), tähtäimeen. Sam toimii oman käden oikeudella ja tappaa maahanmuuttajia yksi kerrallaan kiväärinsä ja häijyn koiransa Trackerin avulla. Pystyykö Moises selviämään ja tapaamaan poikansa? Pituus: 94 min. Ohjelma ei sovi alle 15-vuotiaille.