UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 22.7.

Eurosport
23:00
Ralli: Inside ERC
Selostus: Jakke Honkanen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:25
Moottoriurheilu: Tuesday Night Speed Date
Makasiiniohjelma
Eurosport
23:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
16. etappi: Carcassonne-Bagneres de Luchon Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Huomenna 23.7.

Eurosport
00:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
01:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Serbia Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
16. etappi: Carcassonne-Bagneres de Luchon Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:45
Speedway: EM-sarja Ruotsi
Selostus: Jyri Palomäki (Uusinta)
Eurosport
11:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
13:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
16. etappi: Carcassonne-Bagneres de Luchon Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
14:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
14:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:45
Miekkailu: MM-kisat, Kazan, Venäjä
Selostus: Velimatti Sutela (Suora)
Eurosport
20:45
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:15
Muut lajit: Wednesday Selection
Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:20
Muut lajit: Month Selection
Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
21:25
Ratsastus: Rolex Grand Slam Aachen, Alankomaat
Selostus: Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport
22:25
Muut lajit: Month Selection
Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:30
Ratsastus: Riders Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset ratsastuksen maailmasta! Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:35
Golf: Naisten Euroopan Kiertue, Saksa
Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:50
Golf: Golf Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset golf-maailmasta! Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:55
Purjehdus: Extreme Sailing Series
Pietari Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:25
Purjehdus: Yacht Club
Viikon kohokohdat purjehduksen joskus tuulisestakin maailmasta! Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:30
Muut lajit: Wednesday Selection
Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:40
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Torstai 24.7.

Eurosport
00:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
01:00
Miekkailu: MM-kisat, Kazan, Venäjä
Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Miekkailu: MM-kisat, Kazan, Venäjä
Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
11:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
2. päivä Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
13:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
13:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
14:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:45
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Suora)
Eurosport
21:00
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:15
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport
23:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Perjantai 25.7.

Eurosport
00:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
01:00
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:45
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
12:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
3. päivä Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
13:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
15:00
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
15:15
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
19. etappi: Maubourguet val dAdour-Bergerac Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Itävalta - Portugali Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
21:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Ukraina Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
23:15
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
19. etappi: Maubourguet val dAdour-Bergerac Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Lauantai 26.7.

Eurosport
00:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
00:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Itävalta - Portugali Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
02:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
19. etappi: Maubourguet val dAdour-Bergerac Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Ukraina Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
12:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
4. päivä Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
13:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
19. etappi: Maubourguet val dAdour-Bergerac Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
15:00
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
15:15
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
20. etappi - aika-ajo: Bergerac-Perigueux Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:45
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 Selostus: Kalle ja Hannu Lepistö (Suora)
Eurosport
19:45
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
21:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
22:00
Ratsastus: Global Champions Tour Chantilly, Ranska
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
23:35
Muut lajit: WATTS
Uusinta

Sunnuntai 27.7.

Eurosport
00:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
20. etappi - aika-ajo: Bergerac-Perigueux Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
01:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
02:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
09:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
10:00
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
1. lähtö (Jälkilähetys)
Eurosport
10:30
Autourheilu: GP3-sarja Budapest, Unkari
2. lähtö Selostus: Henri Karjalainen (Suora)
Eurosport
11:00
Autourheilu: Blancpain Endurance Series Spa-Francorchamps, Belgia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
12:45
Autourheilu: Porsche Supercup Budapest, Unkari
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
13:30
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
13:45
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
20. etappi - aika-ajo: Bergerac-Perigueux Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
14:45
Pyöräily: La course by le Tour de France , Ranska
Selostus: Peter Selin (Suora)