UutisetSääNetti-TVTV-opasSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 6.5.

Eurosport 2
16:15
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Suora)
Eurosport 2
17:38
Pyöräily: Follow Fabian
Uusinta
Eurosport 2
17:55
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Suora)
Eurosport
18:30
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Suora)
Eurosport
18:46
Pyöräily: Follow Fabian
Uusinta
Eurosport
19:01
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Jälkilähetys)
Eurosport 2
19:45
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo
Stage 1 Time Trial: Apeldoorn - Apeldoorn (aika-ajo) (Uusinta)
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Päivän kiinnostavimmat urheilu-uutiset. HD
Eurosport
20:05
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:15
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
21:03
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
21:09
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport
21:14
Pyöräily: Tour d'Azerbaijan Azerbaidžan
3. etappi (Kohokohdat)
Eurosport
21:30
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport
22:25
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport 2
22:30
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport 2
23:30
Pyöräily: Tour d'Azerbaijan Azerbaidžan
3. etappi (Kohokohdat)

Huomenna 7.5.

Eurosport
00:03
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
00:09
Jalkapallo: FIFA - jalkapallon ytimessä
Parhaita paloja jalkapallon maailmasta. (Uusinta)
Eurosport 2
00:24
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport 2
00:31
Jalkapallo: Latinalaisen jalkapallon parhaat palat
Maaleja ja muuta Etelä-Amerikan jalkapallosarjoista. (Uusinta)
Eurosport
00:40
Hevosurheilu: Kentucky Oaks, Louisville, Yhdysvallat
Selostus: Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
01:00
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
01:01
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport
01:38
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport
02:28
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport
04:00
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo
Stage 1 Time Trial: Apeldoorn - Apeldoorn (aika-ajo) (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Jalkapallo: Worldgoals
Worldgoals tuo ruutuun haastatteluja, maaleja ja kohokohtia jalkapallosarjoista ympäri maailmaa. (Uusinta)
Eurosport 2
04:05
Jalkapallo: Latinalaisen jalkapallon parhaat palat
Maaleja ja muuta Etelä-Amerikan jalkapallosarjoista. (Uusinta)
Eurosport 2
04:30
Jalkapallo: FIFA - jalkapallon ytimessä
Parhaita paloja jalkapallon maailmasta. (Uusinta)
Eurosport 2
04:55
Jalkapallo: Worldgoals
Worldgoals tuo ruutuun haastatteluja, maaleja ja kohokohtia jalkapallosarjoista ympäri maailmaa. (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport
05:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
06:00
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport 2
06:00
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport
07:00
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport
08:00
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo
Stage 1 Time Trial: Apeldoorn - Apeldoorn (aika-ajo) (Uusinta)
Eurosport 2
08:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
09:00
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport
09:30
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport 2
10:00
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport
11:00
Pyöräily: Italian ympäriajo
Uusinta
Eurosport 2
11:00
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Alankomaat - Espanja (Uusinta)
Eurosport
12:00
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
3. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
12:00
Jalkapallo: Worldgoals
Worldgoals tuo ruutuun haastatteluja, maaleja ja kohokohtia jalkapallosarjoista ympäri maailmaa. (Uusinta)
Eurosport 2
12:05
Jalkapallo: Latinalaisen jalkapallon parhaat palat
Maaleja ja muuta Etelä-Amerikan jalkapallosarjoista. (Uusinta)
Eurosport 2
12:30
Jalkapallo: FIFA - jalkapallon ytimessä
Parhaita paloja jalkapallon maailmasta. (Uusinta)
Eurosport 2
12:55
Jalkapallo: Worldgoals
Worldgoals tuo ruutuun haastatteluja, maaleja ja kohokohtia jalkapallosarjoista ympäri maailmaa. (Uusinta)
Eurosport
13:00
Jalkapallo: Worldgoals
Worldgoals tuo ruutuun haastatteluja, maaleja ja kohokohtia jalkapallosarjoista ympäri maailmaa. (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:05
Jalkapallo: Latinalaisen jalkapallon parhaat palat
Maaleja ja muuta Etelä-Amerikan jalkapallosarjoista. (Uusinta)
Eurosport
13:30
Jalkapallo: FIFA - jalkapallon ytimessä
Parhaita paloja jalkapallon maailmasta. (Uusinta)
Eurosport
13:55
Jalkapallo: Worldgoals
Worldgoals tuo ruutuun haastatteluja, maaleja ja kohokohtia jalkapallosarjoista ympäri maailmaa. (Uusinta)
Eurosport
14:00
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo
Stage 1 Time Trial: Apeldoorn - Apeldoorn (aika-ajo) (Uusinta)
Eurosport 2
14:00
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport
15:15
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Suora)
Eurosport
15:30
Pyöräily: Giro d'Italia - Italian ympäriajo
2. etappi: Arnhem - Nijmegen (Suora)
Eurosport 2
15:45
Jalkapallo: Bundesliigakierroksen ennakkomakasiini
Jälkilähetys
Eurosport 2
16:15
Jalkapallo: Bundesliiga
33. kierros Ingolstadt (Saksa) - Bayern München (Saksa)Selostus: Tapio Furuholm (Suora)
Eurosport
18:30
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Suora)
Eurosport 2
18:30
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
4. etappi (Uusinta)
Eurosport
18:45
Pyöräily: 4 Jours de Dunkerque, Ranska
4. etappi (Jälkilähetys)
Eurosport 2
19:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja Marrakech, Marokko
Karsintakierros (Uusinta)
TV Finland
19:50
Urheiluruutu
Päivän kiinnostavimmat urheilu-uutiset. HD
Eurosport
19:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
20:00
Autourheilu: World Endurance Championships Spa-Francorchamps, Belgia
Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport 2
20:00
Jalkapallo: alle 17-vuotiaiden EM-kisat Azerbaidžan
Lohkovaihe Ranska - Tanska (Uusinta)
Eurosport 2
21:40
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Uusinta)
Eurosport
21:45
Pyöräily: Tour d'Azerbaijan Azerbaidžan
4. etappi (Kohokohdat)
Eurosport 2
21:45
Pyöräily: Italian ympäriajo
Kohokohdat
Eurosport
22:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Selostus: Simo Halmevuo ja Jani Rajalin (Suora)
Eurosport 2
22:45
Pyöräily: Tour d'Azerbaijan Azerbaidžan
4. etappi (Kohokohdat)
Eurosport 2
23:45
Pyöräily: Follow Fabian
Uusinta
Eurosport
23:55
Urheilu-uutiset
Päivän kuumimmat puheenaiheet urheilun maailmassa yhteen lähetykseen puristettuina. (Makasiiniohjelma)

Sunnuntai 8.5.

Eurosport
00:00
Ratsastus: Global Champions Tour Hampuri, Saksa
Jälkilähetys
Eurosport 2
00:00
Jalkapallo: Major League Soccer
9. kierros Vancouver Whitecaps (Kanada) - Portland Timbers (Yhdysvallat) (Suora)
Eurosport
01:15
Hevosurheilu: Kentucky Derby, Louisville, Yhdysvallat
Selostus: Julius Vauhkonen (Suora)
Eurosport
01:45
Ralli: ERC-sarja, Kreikka
Jälkilähetys