UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 1.8.

Eurosport
11:00
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
11:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
12:23
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
13:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Portugali (Uusinta)
Eurosport
13:16
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
13:48
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
14:30
Jalkapallo: *
Uusinta
Eurosport
14:31
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
15:22
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
16:18
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport 2
16:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
18:00
Ratsastus: FEI Nations Cup Hickstead, Iso-Britannia
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Suora)
Eurosport 2
18:00
Jalkapallo: *
Uusinta
Eurosport
19:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport 2
19:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Portugali (Uusinta)
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Eurosport
20:09
Nyrkkeily: WBA, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
20:30
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)
Eurosport
21:09
Nyrkkeily: WBA Keskisarjan titteliottelu
Chudinov (RUS) - Nielsen (DEN) Selostus: Jani Rajalin
Eurosport 2
22:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
23:00
Jalkapallo: *
Uusinta
Eurosport
23:02
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport
23:57
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)

Huomenna 2.8.

Eurosport 2
00:30
Timbersports: Champions Trophy ,
Uusinta
Eurosport
00:41
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport 2
01:00
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. (Uusinta)
Eurosport
01:26
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport 2
02:30
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport 2
03:30
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
21. etappi: Evry-Paris Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
06:15
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Portugali (Uusinta)
Eurosport 2
07:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
08:30
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
._._. (Uusinta)
Eurosport
09:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
09:30
Australialainen jalkapallo: Australian Football League
19. kierros Richmond (Australia) - GWS Giants (Australia) (Suora)
Eurosport
10:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
11:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
12:15
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
12:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
13:15
Melonta: Pujottelun maailmancup
Suora
Eurosport
13:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
14:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
14:45
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Portugali (Uusinta)
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport 2
16:00
Jalkapallo: *
Uusinta
Eurosport
16:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport 2
17:30
Motocross: MM-sarja Loket, Tsekki
Uusinta
Eurosport 2
18:00
Melonta: Pujottelun maailmancup
Uusinta
Eurosport
18:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
19:00
Ratsastus: Global Champions Tour Valkenswaard, Alankomaat
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport 2
19:00
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Uusinta
TV Finland
19:45
Urheiluruutu
Eurosport 2
20:00
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
20:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
21:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Aika-ajot Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport 2
21:00
Nyrkkeily: WBA
Uusinta
Eurosport
22:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo (Suora)
Eurosport 2
22:30
Melonta: Pujottelun maailmancup
Uusinta
Eurosport 2
23:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Uusinta

Sunnuntai 3.8.

Eurosport
01:00
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport 2
01:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Karsinta (Uusinta)
Eurosport
02:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Aika-ajot Selostus: Jakke Honkanen (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport 2
05:00
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport 2
06:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Karsinta (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Karsinta (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Portugali (Uusinta)
Eurosport 2
10:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Karsinta (Uusinta)
Eurosport
11:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport 2
11:30
Tennis: WTA Tourin kilpailu, Washington, Yhdysvallat
Jälkilähetys
Eurosport
12:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Aika-ajot Selostus: Jakke Honkanen (Uusinta)
Eurosport
13:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport 2
13:00
Melonta: Pujottelun maailmancup
Suora
Eurosport
14:00
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport 2
14:00
Motocross: MM-sarja , Belgia
Suora
Eurosport 2
15:00
Motocross: MM-sarja , Belgia
Suora