UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 23.7.

Eurosport 2
17:00
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Suora
Eurosport 2
18:00
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport 2
18:30
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Suora
Eurosport
18:58
Miekkailu: MM-kisat, Kazan, Venäjä
Selostus: Velimatti Sutela (Suora)
Eurosport 2
19:30
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Eurosport 2
20:00
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Suora
Eurosport
20:45
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
21:21
Muut lajit: Wednesday Selection
Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport
21:25
Muut lajit: Month Selection
Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport 2
21:30
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Suora
Eurosport
21:37
Ratsastus: Rolex Grand Slam Aachen, Alankomaat
Selostus: Julius Vauhkonen (Uusinta)
Eurosport 2
22:30
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Uusinta)
Eurosport
22:40
Muut lajit: Month Selection
Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport
22:47
Ratsastus: Riders Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset ratsastuksen maailmasta! Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport
22:54
Golf: Naisten Euroopan Kiertue, Saksa
Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport 2
23:00
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Uusinta)
Eurosport
23:07
Golf: Golf Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset golf-maailmasta! Selostus: Julius Vauhkonen
Eurosport
23:18
Purjehdus: Yacht Club
Viikon kohokohdat purjehduksen joskus tuulisestakin maailmasta! Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:21
Muut lajit: Wednesday Selection
Selostus: Julius Vauhkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:33
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Huomenna 24.7.

Eurosport 2
00:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
00:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
01:10
Miekkailu: MM-kisat, Kazan, Venäjä
Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
07:45
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Jälkilähetys
Eurosport
10:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Miekkailu: MM-kisat, Kazan, Venäjä
Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport
11:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
2. päivä Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport 2
11:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
12:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport
13:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
13:00
Autourheilu: Porsche Supercup Hockenheim, Saksa
Uusinta
Eurosport 2
13:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
13:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
14:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Suora)
Eurosport 2
14:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Serbia (Uusinta)
Eurosport 2
15:30
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Portugali - Unkari (Uusinta)
Eurosport 2
16:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport 2
18:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Saksa - Serbia (Uusinta)
Eurosport
18:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:45
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Suora)
Eurosport 2
19:00
Muut lajit: Campus
Ohjelmassa käydään läpin opiskelijaurheilijoiden elämää ja valmistautumista tärkeimpiin kilpailuihinsa. (Uusinta)
Eurosport 2
19:30
Speedway: EM-sarja ,
Uusinta
TV Finland
19:55
Urheiluruutu
Eurosport
21:00
Kamppailu-urheilu: Fight Club
Ohjelma käsittelee maailman parasta kamppailu-urheilua. Lajeina mm. muay thai ja potkunyrkkeily. Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo (Makasiiniohjelma)
Eurosport 2
21:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
22:15
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Uusinta
Eurosport 2
22:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport 2
22:30
Kädenvääntö: PAL / NAL,
Makasiiniohjelma
Eurosport 2
23:00
Freestyle motocross: Night of the Jumps Basel, Sveitsi
Uusinta
Eurosport
23:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)

Perjantai 25.7.

Eurosport 2
00:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Uusinta
Eurosport
00:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
01:00
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport 2
02:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
03:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Portugali - Unkari (Uusinta)
Eurosport 2
04:00
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
07:00
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
07:45
Vesipallo: EM-kisat, Budapest, Unkari
Uusinta
Eurosport 2
08:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:15
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport
09:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport 2
09:30
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
Jälkilähetys
Eurosport
10:30
Pyöräily: LeMond kiertueella
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:45
Jalkapallo: Naisten alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Norja
Välierät Selostus: Velimatti Sutela (Uusinta)
Eurosport 2
11:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
17. etappi: Saint Gaudens-Saint Lary Soulan Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)
Eurosport
12:00
Yleisurheilu: Nuorten MM-kisat Eugene, Yhdysvallat
3. päivä Selostus: Jukka Pelkonen (Jälkilähetys)
Eurosport 2
12:45
Pyöräily: LeMond kiertueella
Uusinta
Eurosport 2
13:00
Speedway: EM-sarja ,
Uusinta
Eurosport
13:30
Pyöräily: Ranskan Ympäriajo - Tour de France
18. etappi: Pau-Hautacam Selostus: Peter ja Christian Selin (Uusinta)