UutisetSääNetti-TVTV-opasKarttaSoMeHakuPalaute

Urheilu

Tänään 1.8.

Eurosport
15:22
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
16:18
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
18:00
Ratsastus: FEI Nations Cup Hickstead, Iso-Britannia
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Suora)
Eurosport
19:30
Mäkihyppy: Kesä GP Wisla, Puola
HS 134 (Uusinta)
Eurosport
20:09
Nyrkkeily: WBA, Saksa
Uusinta
Eurosport
21:09
Nyrkkeily: WBA Keskisarjan titteliottelu
Chudinov (RUS) - Nielsen (DEN) Selostus: Jani Rajalin
Eurosport
23:02
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport
23:57
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)

Huomenna 2.8.

Eurosport
00:41
Kamppailu-urheilu: Total KO
Ohjelma kokoaa yhteen parhaat tyrmäykset K-1 -maailmasta! (Uusinta)
Eurosport
01:26
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
09:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
10:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
11:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
12:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
13:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
14:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Wallonnie - Wallonnien ympäriajo, Belgia
5. etappi (Uusinta)
Eurosport
16:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
18:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
19:00
Ratsastus: Global Champions Tour Valkenswaard, Alankomaat
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Jälkilähetys)
Eurosport
20:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja
Cars WTCC -makasiini (Uusinta)
Eurosport
21:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Aika-ajot Selostus: Jakke Honkanen (Suora)
Eurosport
22:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo (Suora)

Sunnuntai 3.8.

Eurosport
01:00
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
02:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Aika-ajot Selostus: Jakke Honkanen (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
11:00
Jalkapallo: Alle 19-vuotiaiden EM-kisat, Unkari
Loppuottelu Selostus: Tapio Furuholm (Uusinta)
Eurosport
12:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
Aika-ajot Selostus: Jakke Honkanen (Uusinta)
Eurosport
13:00
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
14:00
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
15:30
Kesäampumahiihto: Näytös , Norja
Jälkilähetys
Eurosport
17:30
Pyöräily: Clasica San Sebastian, Espanja
Uusinta
Eurosport
18:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
1. etappi (Suora)
Eurosport
20:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
15. kierros Selostus: Eero Simojoki ja Risto Virtanen (Suora)
Eurosport
21:00
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
16. kierros Selostus: Eero Simojoki ja Risto Virtanen (Suora)
Eurosport
22:00
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! Selostus: Eero Simojoki (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:15
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
1. etappi (Uusinta)
Eurosport
23:15
Nyrkkeily: WBO
Uusinta

Maanantai 4.8.

Eurosport
01:00
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo (Uusinta)
Eurosport
02:15
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
09:30
Moottoriurheilu: Motorsports Weekend
Ohjelma kokoaa menneen viikon tapahtumat ja tulokset moottoriurheilun maailmasta. Mukana mm. Formula 1, Rallin MM-sarja ja MotoGP! (Uusinta)
Eurosport
09:45
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
1. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:45
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
15. kierros Selostus: Eero Simojoki ja Risto Virtanen (Uusinta)
Eurosport
11:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
16. kierros Selostus: Eero Simojoki ja Risto Virtanen (Uusinta)
Eurosport
12:30
Snooker: International Masters Lontoo, Iso-Britannia
Finaali (Uusinta)
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
1. etappi (Uusinta)
Eurosport
16:15
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
2. etappi Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
17:45
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
16. kierros Selostus: Eero Simojoki ja Risto Virtanen (Uusinta)
Eurosport
18:45
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Finaali (Uusinta)
Eurosport
20:45
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
2. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
21:45
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
22:00
Pro wrestling: This Week on World Wrestling Entertainment
Viikon parhaat palat Smackdownista ja Raw:sta! (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:30
Pro wrestling: Vintage Collection
Ohjelma kokoaa historian parhaat Pro Wrestling -ottelut 20 vuoden ajalta. Mukana supertähtiä kuten Hulk Hogan, ‘Macho Man’ Randy Savage ja Bret ‘The Hitman’ Hart. (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:30
Kamppailu-urheilu: Superkombat, World GP Series
Selostus: Jani Rajalin ja Simo Halmevuo (Uusinta)

Tiistai 5.8.

Eurosport
01:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
2. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
2. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Muut lajit: WATTS
Makasiiniohjelma
Eurosport
11:30
Snooker: International Masters Lontoo, Iso-Britannia
Finaali (Uusinta)
Eurosport
12:30
Snooker: MM-kisat Sheffield, Iso-Britannia
Finaali (Uusinta)
Eurosport
15:30
Fia wtcc: Vakioautojen MM-sarja , Argentiina
16. kierros Selostus: Eero Simojoki ja Risto Virtanen (Uusinta)
Eurosport
16:30
Muut lajit: WATTS
Uusinta
Eurosport
17:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
2. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
18:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
3. etappi Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
20:00
Pyöräily: Home of Cycling -pyöräilymakasiini
10. jakso Ohjelmassa Eurosportin ruotsalainen pyöräilyselostaja Roberto Vacchi käy vieraidensa kanssa pieteetillä läpi pyöräilyn eittämättä hienoa maailmaa! (Uusinta)
Eurosport
21:00
Jalkapallo: Bundesliiga
._._. (Uusinta)
Eurosport
22:00
Autourheilu: F3 EM-sarja, Itävalta
Kooste Selostus: Eero Simojoki (Makasiiniohjelma)
Eurosport
22:30
Motocross: MM-sarja, Belgia
Selostus: Christian Selin (Makasiiniohjelma)
Eurosport
23:00
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
3. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
23:45
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Lohkovaihe 1. kierros Suomi - Pohjois-Korea (Suora)

Keskiviikko 6.8.

Eurosport
02:00
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Lohkovaihe 1. kierros Saksa - Yhdysvallat (Suora)
Eurosport
09:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
3. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
10:30
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Lohkovaihe 1. kierros Suomi - Pohjois-Korea (Uusinta)
Eurosport
11:30
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Lohkovaihe 1. kierros Saksa - Yhdysvallat (Uusinta)
Eurosport
12:30
Snooker: Wuxi Classic Kiina
Uusinta
Eurosport
15:30
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
3. etappi Selostus: Peter Selin (Uusinta)
Eurosport
16:00
Pyöräily: Tour of Poland - Puolan ympäriajo
4. etappi Selostus: Peter Selin (Suora)
Eurosport
17:30
Jalkapallo: Naisten alle 20-vuotiaiden MM-kisat, Kanada
Lohkovaihe 1. kierros Saksa - Yhdysvallat (Uusinta)
Eurosport
19:05
Muut lajit: Wednesday Selection
Makasiiniohjelma
Eurosport
19:10
Ratsastus: FEI Nations Cup Hickstead, Iso-Britannia
Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Makasiiniohjelma)
Eurosport
19:25
Ratsastus: Riders Club
Ohjelma kokoaa menneen viikon uutiset ja tulokset ratsastuksen maailmasta! Selostus: Kati Hurme-Leikkonen (Makasiiniohjelma)